Ulaşlı Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp – KOCAELİ

Ulaşlı Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp – KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ulaşlı Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır –  Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                 Ulaşlı Sahili Nerede?                             

Ulaşlı Sahili, Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Gölcük ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Değirmendere’ye bağlı Ulaşlı mahallesindedir.

Sahil boyunca oturup dinlenebileceğiniz kamelyalar da bulunmaktadır. Sahil boyunca deniz kıyısına bağlanmış küçük sandallar ve balıkçı tekneleri vardır. Yaz akşamları Yöre halkının vazgeçilmez yeri olduğunu söylemeliyiz. Balık tutmaya meraklı olanların uğrak yerleri arasındadır. Özellikle iskele çevresinde balıkçıları sürekli görmek mümkündür.

Burada mangal ve semaverinizi yakabileceğiniz dinlenme alanı içerisinde bir çocuk parkı, bir çeşme ve 6-7 kadar da masa bulunmaktadır. Burada temizlik ihlallerinden dolayı mangal ateşi yakmak yasaklanmıştır. Sadece semaver yakılmasına izin verilmektedir. İhtiyaçlarınız alabileceğiniz marketler vardır.

Ulaşlı sahiline yakın bir kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca burada Deniz Kuvvetleri K.lığı’na ait bir de askeri kamp bulunmaktadır.

                    Ulaşlı Sahili’ne Nasıl Gidilir?                          

Ulaşlı Sahili, Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Gölcük ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Değirmendere’ye bağlı Ulaşlı mahallesindedir.

Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenlerin Gölcük yolunda ilerlemeleri gerekmektedir. Gölcük’den Yalova istikametine ilerlerken, Halıdere’yi geçtikten sona yolun sağında bulunmaktadır. Gölcük merkezden yaklaşık 10 dk sürmektedir.

Toplu taşıma ile gelenler Gölcük’den geçen Karamürsel minibüslerini kullanabilirler. Ayrıca Karamürsel’den Gölcük istikametine giden toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.