Ulubey Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Cam Teras – Ters Ev

Ulubey Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Cam Teras – Ters Ev

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ulubey Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları – Cam Teras Giriş Ücreti ve Ters Ev hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. KanyonABD’deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon’dan sonra Dünyanın en büyük 2. Kanyonu olmasıdır. Kanyon, Ulubey ve Banaz çayları boyunca devam eder ve ardı ardına gelen birçok kanyonun oluşmasından meydana gelmiştir.

Dünyanın En Büyük 2. Kanyonu

2013 yılında tabiat parkı ilan edilmiş ve bu sayede doğal güzelliğini korumayı başarmıştır. Yaklaşık olarak 45 km uzunluğa sahiptir. Kanyon derinliği ise 50 – 170 m arasında değişmektedir. Zemin yapısı granit ve kumtaşı gibi sert kayalardan oluşmaktadır.

          Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı Giriş Ücreti        

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Cam Teras, aklaşık olarak 135 metrekarelik bir alana sahiptir. 30 mm kalınlığa sahip olan camlar kurşungeçirmez özelliğe sahiptir. Cam teras üzerinde metrekareye düşen ağırlık ise 801.2 kg’dır. Cam teras yerden 150 metre yüksekliktedir.

Ulubey Kanyonu Cam Teras Giriş Ücreti 2023 yılı itibari ile 15 TL

Son yıllarda popüler olan bu evler, içerisine girildiğinde her şey ters halde dizayn edilmiş bir konsepttir. Bu işte bir terslik var diyerek gezebileceğiniz keyfili bir yerdir.

Ulubey Kanyonu Ters Ev Giriş Ücreti 2023 yılı itibari ile 10 TL

Öğrenci …….. 5 TL

                        Ulubey Kanyonu Nerede?                       

Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Uşak il merkezine yaklaşık olarak 37 km mesafede bulunmaktadır. Ulubey ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 7km uzaklıktadır. Ulubey ilçesine bağlı Aşağı Mahallesinde bulunur.

                  Ulubey Kanyonu Nasıl Gidilir?                 

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kanyona gidebilmek için mutlaka Ulubey ilçesine gelmek zorundasınız. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Ulubey ilçesine ise Uşak’tan belediye otobüsleri gelebilirler. İlçe merkezinden bu kanyona her gün otobüs kalkıyor. Ulaşım oldukça rahat ve sıkıntısızdır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Ulubey ilçe merkezinden Karahallı Ulubey Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Miray dedi ki:

    Su an ücret ne kadar?

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Ulubey Kanyonu Cam Teras Giriş Ücreti 2023 yılı Mayıs ayı itibari ile 15 TL, Ters Ev 10 TL