Ulubey Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir?

Ulubey Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ulubey Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir? – Uşak Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ulubey Kanyonu Hakkında;

Ulubey Kanyonu , Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ulubey KanyonuABD’deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon’dan sonra Dünyanın en büyük 2. Kanyonu olmasıdır. Ulubey Kanyonu, Ulubey ve Banaz çayları boyunca devam eder ve ardı ardına gelen birçok kanyonun oluşmasından meydana gelmiştir. 2013 yılında tabiat parkı ilan edilmiş ve bu sayede doğal güzelliğini korumayı başarmıştır. Yaklaşık olarak 45 km uzunluğa sahiptir. Kanyon derinliği ise 50 – 170 m arasında değişmektedir. Zemin yapısı granit ve kumtaşı gibi sert kayalardan oluşmaktadır.

Ulubey Kanyonu Nerede?

Ulubey Kanyonu, Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Uşak il merkezine yaklaşık olarak 37 km mesafede bulunmaktadır. Ulubey ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 7km uzaklıktadır. Ulubey ilçesine bağlı Aşağı Mahallesinde bulunur.

Ulubey Kanyonu Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kanyona gidebilmek için mutlaka Ulubey ilçesine gelmek zorundasınız. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Ulubey ilçesine ise Uşak’tan belediye otobüsleri gelebilirler. İlçe merkezinden bu kanyona her gün otobüs kalkıyor. Ulaşım oldukça rahat ve sıkıntısızdır.

OKUMALISIN  Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Hususi araç ile gelmek isteyenler Ulubey ilçe merkezinden Karahallı Ulubey Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.