Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Cam Teras – Ters Ev

Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Cam Teras – Ters Ev

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Cam Teras Giriş Ücreti – Ters Ev Giriş Ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

Tabiat Parkı, Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Uşak il merkezine yaklaşık olarak 37 km mesafede bulunmaktadır. Ulubey ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 7 km uzaklıktadır. Ulubey ilçesine bağlı Aşağı Mahallesinde bulunur.

Ulubey Kanyonu Dünyaca önemli bir yere sahiptir. Bunun sebebi ABD’deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon’dan sonra Dünyanın En Büyük 2. Kanyonu olmasıdır. Ulubey Kanyonu, Ulubey ve Banaz çayları boyunca devam eder ve ardı ardına gelen birçok kanyonun oluşmasından meydana gelmiştir. 2013 yılında tabiat parkı ilan edilmiş ve bu sayede doğal güzelliğini korumayı başarmıştır.

Yaklaşık olarak 45 km uzunluğa sahiptir. Kanyon derinliği ise 50 – 170 m arasında değişmektedir. Zemin yapısı granit ve kumtaşı gibi sert kayalardan oluşmaktadır.

Ulubey Kanyonun’da Kamp Yapılır mı?

Evet Yapılır.

          Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı Giriş Ücreti        

Giriş ÜCRETSİZDİR.

        Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı Cam Teras             

Cam Teras, aklaşık olarak 135 metrekarelik bir alana sahiptir. 30 mm kalınlığa sahip olan camlar kurşungeçirmez özelliğe sahiptir. Cam teras üzerinde metrekareye düşen ağırlık ise 801.2 kg’dır. Cam teras yerden 150 metre yüksekliktedir.

Ulubey Kanyonu Cam Teras Giriş Ücreti 2024 yılı Ocak Ayı itibari ile 15 TL

                                     Ulubey Ters Ev                               

Son yıllarda popüler olan bu evler, içerisine girildiğinde her şey ters halde dizayn edilmiş bir konsepttir. Bu işte bir terslik var diyerek gezebileceğiniz keyfili bir yerdir.

Ulubey Kanyonu Ters Ev Giriş Ücreti 2023 yılı Ocak Ayı itibari ile 15 TL

                          Ulubey Kanyonu Nerede?                          

Tabiat Parkı, Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Uşak il merkezine yaklaşık olarak 37 km mesafede bulunmaktadır. Ulubey ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 7km uzaklıktadır. Ulubey ilçesine bağlı Aşağı Mahallesinde bulunur.

                     Ulubey Kanyonu Nasıl Gidilir?                    

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kanyona gidebilmek için mutlaka Ulubey ilçesine gelmek zorundasınız.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; Ulubey ilçesine ise Uşak’tan belediye otobüsleri gelebilirler. İlçe merkezinden bu kanyona her gün otobüs kalkıyor. Ulaşım oldukça rahat ve sıkıntısızdır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Ulubey ilçe merkezinden Karahallı Ulubey Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.