Anasayfa / Bursa / Uludağ Bakacak Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir?

Uludağ Bakacak Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Uludağ Bakacak Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Uludağ Bakacak Seyir Terası

Bursa ilinin Uludağ Milli Parkı içerisinde bulunan Bakacak Seyir Terası Muhteşem bir manzarasıyla sizleri bekliyor. Uludağ’ın zirvesinde bulun Seyir Terası, 1720 metre yükseklikten sizlere inanılmaz bir manzara sunmaktadır. Doğası, Temiz Havası ve yeşilliği ile yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir.

Bakacak Seyir Terası, Muhteşem görünümüyle başınızı döndürecek adeta bir doğa harikasıdır. Bursa’yı ayaklarınızın altına alarak bu keyifli manzaranın tadını çıkartmalısınız. Oteller bölgesine yakın bir mesafede bulunan bu yere, özellikle gündüz saatinde gitmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, Havanın açık olduğundan, sisli olmadığından emin olunuz. Eğer sisli ise gitmeyiniz çünkü hiçbir şey gözükmüyor. Bu güzel manzara eşliğinde seyir Terasında bulunan kafeteryada çay- Kahve içerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Uludağ Bakacak Seyir Terası’na Nasıl Gidilir;

Bursa ilinin Uludağ Milli Parkı içerisinde bulunan Bakacak Seyir Terasına gitmek için,

Kendi Şahsi Aracınızla, Uludağ oteller bölgesine geldikten sonra, Çobankaya Kamp Alanı olarak bilinen yere doğru ilerleyin ve burayı da geçerek devam edin. Bakacak Terası, Uludağ Jandarma Karakolunun olduğu yerdedir. Oteller bölgesinden 5 dakika uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Kestanbolu Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Teleferik ile gitmek isteyenler, Oteller Bölgesi’ne çıkan teleferik hattına bindikten sonra yürüyerek ulaşabilirler. Çobankaya Teleferik İstasyonu, Bakacak seyir terasına en yakın istasyonu.

Minibüs ile gitmek isteyenler, Oteller bölgesine giden ve şehir merkezinden kalkan bu minibüsler ile kolaylıkla gidebilirsiniz.

Seyir Tersı-Bursa şehir merkezine 45 dakikalık uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir