Anasayfa / Doğal Güzellikler / Ulugöl Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ulugöl Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ulugöl Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? –  Ordu Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ulugöl Tabiat Parkı Hakkında;

Ulugöl Tabiat Parkı, Ordu ilinin Gölköy ilçesine bağlı bulunan krater gölüdür. Göl, 26.5 hektar büyüklüğündeki alanı kapsayan Tabiat Parkı içerisinde yer alır. Doğal yapısı itibariyle yüksek peyzaj değerine sahip olan bu yer özellikle sonbahar da yaprakların sararması ve dökülmesiyle muhteşem bir ambiyans kazanmaktadır. Fotoğraf ve doğa meraklıları sonbahar aylarında yoğun ilgi göstermektedir. Ayrıca Tabiat Parkını kapsayan alan içerisinde büyüklü küçüklü üç tane heyelan set gölü bulunuyor. Büyük Göl içerisinde Alası olarak bilinen balık türü yaşamaktadır.

Ulugöl Tabiat Parkında Neler var Derseniz;

Ulugöl Tabiat Parkı içerisinde gölün etrafında yemek yiyebileceğiniz veya sıcak ya da soğuk bir şeyler içebileceğiniz kafe ve restoran bulunuyor. Gölün etrafını dolaşan bir yürüyüş yolu ve küçük bir iskele bulunuyor, Ayrıca, piknik yapmak için Masalar, Mescit, Çocuk Oyun alanları Çeşmeler ve Tuvaletlerde bulunmaktadır.   Ayrıca tabiat parkında fotoğrafçılık, fauna-flora gözlemciliği, doğa yürüyüşü, bisiklet sporu, imkanları bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Perre Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Ulugöl Tabiat Parkı Kamp – Konaklama;

Tabiat Parkı içerisinde, Kamp yapmak isteyenler belirli bir ücret karşılığında kamp yapabilmektedir. (Kamp ücreti 2019 yılı için 30 TL) Ayrıca Konaklama için yapılmış Bungalov evler bulunuyor, burada da konaklama yapabilirsiniz. Konaklama ücreti Kahvaltı dâhil fiyatı 250 TL ( 2019 yılı için)

Ulugöl Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Tabiat Parkına araç Giriş ücreti 5 TL

Ulugöl Tabiat Parkı Açılış-Kapanış Saatleri;

Tabiat Parkı, Saat 07.00-01.00 arası açıktır.

Ulugöl Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Ulugöl Tabiat Parkı, Ordu ilinin Gölköy ilçesinde bulunmaktadır. Ordu – Ulugöl Tabiat Parkı arası yaklaşık 80 km ve 2 saat sürmektedir. Tabiat Parkı – Gölköy ilçe merkezine 17 km mesafede bulunuyor. Ordu ilinden Gölköy ilçesine gediğinizde Yönlendirici tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir