Ulus’tan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – Dolmuş?

Ulus’tan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – Dolmuş?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ulus’tan Anıtkabir’e Otobüs – Metro – Dolmuş ve Şahsi Aracınız ile Nasıl Gidilir? bilgiler vermeye çalışacağız.

Ankara’nın en Merkezi noktalarından biri olan Ulus Anıtkabir’e sadece 5 km uzaklıktadır. Bu mesafeyi ister yürüyerek gidin ister Taksi ile gidin isterseniz de Toplu taşıma ile gidebilirsiniz. sizlere bu yazımızda En kısa tarif ile Ulus’tan Toplu Taşıma ile Anıtkabir’e Nasıl Gidilir kısaca bahsedeceğiz.

                 Ulus’tan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?          

Anıtkabir’in 2 Giriş vardır biz sizlere Ana Kapısına (Anadolu Bulvarı Tarafı ) göre tarif edeceğiz…

Metro İle Nasıl Gidilir?

Ulus Metro istasyonundan Kızılay istasyonuna giden metroya binip Kızılay’a gideceksiniz, buradan inip aktarma yaparak  Yeşil Tabelalı Ankaray-Aşti istikametine giden Ankaray’a binerek Anadolu Bulvarı Durağında ininiz. İndikten sonra yürüme mesafesindedir.

Dolmuş İle Nasıl Gidilir?

Ulus-Yenimahalle Dolmuş Duraklarından, Ulus – Gençlik Parkı – Bahçelievler Dolmuş Hattına binip, Anadolu Bulvarı(Tandoğan Meydanı) indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Otobüs İle Nasıl Gidilir?

268-Bağlum, 100. Yıl çarşısının önünden kalkan Bağlum Otobüslerine binip, GMK Bulvarı üzerinde Anadolu Bulvarı Anıtkabir girişinde ineceksiniz.

OKUMALISIN  Aşağı (Kıyı) Düden Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Şahsi Aracı İle Gidecekler.

Altta yerleştirdiğimiz harita ile Navigasyonu kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.