Anasayfa / Ankara / Umman Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Umman Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Umman Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Umman Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Umman Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Umman Büyükelçiliği’nin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Umman ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Umman’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Umman Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Oran semtinde bulunmaktadır.

Umman Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Salı: 09.00-15.00 Cuma: 09.00-14.00 arası vize başvuru işlemi yapılmaktadır.

 Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Umman Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Oran, Besim Atalay Sokak No: 7 Çankaya/Ankara

Telefon:  +90 312 491 09 40

Umman Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Oran semtinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Büyükada En Güzel 5 Plajı?

Umman Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz. Elçilik binası buradan yürüme mesafesindedir.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz. Elçilik binası buradan yürüme mesafesindedir.  Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyinizYolun devamında Panora Alışveriş Merkezini göreceksiniz, bu yeri gösteren tabeladan sağa doğru dönerek Zülfü Tigrel Caddesi devamında Ferit Recai Ertuğrul caddesi boyunca ilerlediğiniz de Besim Atalay Caddesi çıkacak Elçilik binası bu cadde üzerindedir.

OKUMALISIN  Canikdere Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz. Elçilik binası buradan yürüme mesafesindedir.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz. Elçilik binası buradan yürüme mesafesindedir.

Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir