Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti? hakkında bilgiler vereceğiz.

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Hakkında;

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, İzmir ilinin Konak ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Dünyaca ünlü seramik sanatçısı ve ünlü ressam Ümran Baradan’ın  Dünyanın çeşitli ülkelerindeki gezilerinde topladığı oyuncaklar ve çeşitli organizasyonlarda yetenekli çocuklar tarafından yapılmış olan oyuncaklar sergilenmektedir.

Butik tarz’da yapılan iki katlı Müze’de bulunan geniş oyuncak koleksiyonu arasında 1800’lü yıllardan kalma oyuncaklardan günümüze kadar olan zaman içerisinde Ahşap, Plastik ve Kağıt malzemelerden oluşan her türden oyuncak ile karşılaşabilirsiniz. Müze içerisinde en ilgi çeken oyuncak arasında İlk gerçek saçlı bebek”, Mickey Mouse’un ilham kaynağı olan “Micky fare”, sinemanın atası olan “Laterna Magica” başta olmak üzere, bebek evleri, arabalar, peluş oyuncaklar, masal kahramanları gibi çok farklı kültürde oyuncaklar sergileniyor.

Ümran Baradan Oyuncak Müzesi ve Etkinlikleri;

Müze’nin Alta Katında oyuncaklar sergisini geziyorsunuz. Üst Katı ise, etkinlik alanı olarak yapılmıştır.Özellikle hafta sonları, Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu ve çocuk kitabı yazarları konuk olarak geliyor. Farklı olarak ta drama atölyeleri, tarih atölyeleri, oyuncak tarihi atölyesi gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

OKUMALISIN  Kleopatra Adası - Sedir Adası Nerede - Nasıl Gidilir?

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti 2020;

Tam……..: 5 TL

Öğreci….: 2 TL

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri;

Müze, Pazartesi ve Pazar Günleri KAPALIDIR.

Müze haftanın diğer günleri 09.00-17.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Fatih, Halil Rıfat Paşa Cd. No:29, Konak-İzmir

Tel: (0232) 425 75 13

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, İzmir ilinin Konak ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Konum olarak çok merkezi bir yerde olduğundan dolayı ister aracınız ile isterseniz de toplu taşıma ile rahatça gidebilirsiniz. Toplu taşıma ile gidecekler, Konak meydanına giden otobüs-Minibüs veya vapur ile kolayca gidebilirler.

Şahsi aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile rahatça ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.