Ürdün Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Ürdün Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
173
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ürdün Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ürdün Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Ürdün Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Ürdün Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Ürdün ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Ürdün’e gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Ürdün Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi ile Hoşdere caddesi arasında Mesnevi sokağın üst kısmında kalmaktadır.

Ürdün Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Cuma  09.00-15.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Ürdün Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Dede Korkut Sokağı No: 18, Mesnevi Kavaklıdere, Çankaya-Ankara

Telefon: +90 (312) 440 20 54

OKUMALISIN  Selge Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Ürdün Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi ile Hoşdere caddesi arasında Mesnevi sokağın üst kısmında kalmaktadır.

Ürdün Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, iki güzergâh bulunuyor,

1.Yol, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz, bu dik rampanın devamında Mesnevi Sokak tabelasından dönüp sonrasında Andrey Karlov sokağına dönerek gidebilirsiniz.

2.Yol, Dikmen Caddesi boyunca ilerledikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğünü geçtikten sonraki ışıklı kavşaktan sola Mesnevi Sokağına döndükten sonra 200 metre ileride Andrey Karlov sokağına dönerek gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Fethiye Ölüdeniz - Ölüdeniz Blue Lagoon?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından Kalkan 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.