Anasayfa / Ankara / Üreğil Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Üreğil Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üreğil Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir? Ankara Piknik Alanları ve Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Üreğil Millet Bahçesi, Ankara ilinin Mamak ilçe sınırında bulunan Ankara’nın ilk Millet Bahçesi ünvanına sahip olan mesire alanıdır.  Millet Bahçesi içerisinde, 2 Adet Gölet, (Gölet içerisinde iskele), 44 Kamelya ve Mangal yapmak için Barbeküler, 4-5 Adet Çocuk Oyun Parkı, 2 katlı Millet Kıraathanesi, Mescid, Wc,  Oturma kamelyaları, Bisiklet ve Yürüyüş Yolu ve incecik akan küçük bir su yolu bulunmaktadır.

Üreğil Millet Bahçesinde Ne Yapılır;

Millet Bahçesinde Yöre Halkı tarafından en çok tercih edilen etkinlik Mangal ve Piknik seçeneğidir. Üstü Kapalı Çardaklar var ve yanlarında Dökme Taştan yapılmış mangallıklar bulunuyor. Sizler Yemek hazırlarken çocuklarınız da Oyun Parkında Keyifli vakit geçiriyorlar. Millet Bahçesi İçerisinde bulunan Gölet etrafında İskeleye çıkıp Fotoğraf çektirebilir, Bisiklete binebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz.  Millet Bahçesi içerisinde Millet Kıraathanesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Üreğil Millet Bahçesine Gelenlerin en dikkat çeken olayı ‘Çimlere Basabilirsiniz’ Levhası diyebiliriz. Çoğu parkta tam tersi yazıları görüyoruz. Burada uygulanan proje Millet Bahçesine Gelen misafirlerin doğa ile başbaşa güzel vakit geçirmesinin sağlanmasıdır.

OKUMALISIN  Çubuk 1 Barajı Rekreasyon Alanı Nerede - Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti-Piknik?

Üreğil Millet Bahçesi Giriş Ücreti;

Millet Bahçesine Giriş ÜCRETSİZDİR.

Üreğil Millet Bahçesine Nasıl Gidilir;

Üreğil Millet Bahçesi, Ankara ilinin Mamak ilçe sınırında bulunmaktadır. İster şahsi aracınızla isterseniz de toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler, 220 – 7 Mamak Otobüsüne Kızılay Ziya Gökallp Durağından bindiğinizde  Üreğil Mahallesi – Millet Bahçesi Durağında indiğinizde hemen karşınıza çıkacaktır.

Tren İle Gidecekler, Sıhhıye’den Trene binip Mamak – Köstence Durağında indiğinizde 200 metre uzaklıktadır.

Navigasyon ile Gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Adres:  Üreğil Mahallesi, 1152. Sokak No:76, Mamak-Ankara

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir