Urganlı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Urganlı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Urganlı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Manisa’da Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Urganlı Kaplıcaları, Manisa ilinin Turgutlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Turgutlu ilçesine bağlı Cambazlı Köyünde bulunur. Turgutlu ilçe merkezine yaklaşık olarak 17 km mesafede yer almaktadır.  Manisa şehir merkezine yaklaşık olarak 54 km mesafede yer almaktadır. Urganlı Yolu üzerinde yer almaktadır.

Urganlı Kaplıca suları yaklaşık 60 derece sıcaklığa sahiptir. Bu suların bileşiminde bikarbonat, sodyum ve karbondioksit yer almaktadır. Urganlı Kaplıcaları her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular banyo kürü olarak kullanıldığında romatizma, siyatik, hemoroit, cilt, sinir ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. İçme kürü olarak kullanıldığında ise kaplıca suları mide, bağırsak ve böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir.

Urganlı Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Urganlı Kaplıcalarında açık bir havuzu bulunan tesiste 234 yataklı konaklama yeri mevcuttur. Buraya geldiğinizde konaklama yönünde hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Emir Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Urganlı Kaplıcaları Nerede?

Urganlı Kaplıcaları, Manisa ilinin Turgutlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Turgutlu ilçesine bağlı Cambazlı Köyünde bulunur. Turgutlu ilçe merkezine yaklaşık olarak 17 km mesafede yer almaktadır.  Manisa şehir merkezine yaklaşık olarak 54 km mesafede yer almaktadır. Urganlı Yolu üzerinde yer almaktadır.

Urganlı Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Turgutlu merkezine gelip burada kaplıcalara giden servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler, İzmir-Ankara karayolu üzerinden Urganlı yoluna devam ettiğinizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.