Urla Altınköy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – İZMİR

Urla Altınköy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – İZMİR

Sevgili Seyyahlar   bu yazımızda sizlere Urla Altınköy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri – Plaj Açılış & Kapanış Saatleri – Plaj ve Çevresindeki İmkanlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Urla Altınköy Plajı Nerede?                          

Altınköy Plajı, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 65 km uzaklığa sahiptir. Altınköy Koyu etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili etkileyici bir doğaya sahiptir. Denizi turkuaz renge sahiptir ve oldukça temizdir. Plaj uzunluğu 180 m dir. Plajı altın renginde kumlardan meydana gelmektedir. Bu sebeple bazı kaynaklarda Altın kum plajı olarak geçmektedir. Burası aile, çocuk ve gençler için uygun bir yapıya sahiptir. Urla’nın en soğuk deniz suyuna sahip desek hiç yanlış olmaz.

Burada hem halk plajı hem de işletme plajı mevcuttur. Her ikisinden de faydalanabilirsiniz. Plaja Altınköy Çiftlik Evleri Sitesi’nden giriş yapılmaktadır.

                 Urla Altınköy Plajı Giriş Ücreti                  

GİRİŞ ÜCRETSİZDİR. 

Kendi Kamp Sandalyeniz ve Şemsiyeniz ile (Özel İşletmelerin olmadığı) Uygun bir yere geçip denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Yok Ben Şemsiye & Şezlong Kiralamak istiyorum derseniz …

İki tane işletme var şezlong, şemsiye duş, Soyunma Kabini, WC ve yeme-içme hizmetlerinde yararlanabileceğiniz.

Plajda, Altınköy Çiftlik Evleri sitesinin kafe ve diğer ihtiyaçları gidereceğimiz tesisi bulunmaktadır. Ayrıca Marika Beach Club isimli tesis de havuz hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

              Urla Altınköy Plajı’na Nasıl Gidilir?                  

Plaj, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 65 km uzaklığa sahiptir.

Altınköy Koyu ve Plajına hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Urla ilçesine ulaşmanız gerekir. Hususi araçla gelirken, Altınköy Çiftlik Evleri Sitesi’nden plaja ulaşabilirsiniz.

                        Yol Tarifi / Google Haritalar                          

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.