Urla Altınköy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Urla Altınköy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Sevgili Seyyahlar   bu yazımızda sizlere Urla Altınköy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şems,ye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Urla Altınköy Plajı Nerede?                          

Altınköy Plajı, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 65 km uzaklığa sahiptir. Altınköy Koyu etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili etkileyici bir doğaya sahiptir. Denizi turkuaz renge sahiptir ve oldukça temizdir. Plaj uzunluğu 180 m dir. Plajı altın renginde kumlardan meydana gelmektedir. Bu sebeple bazı kaynaklarda Altın kum plajı olarak geçmektedir. Burası aile, çocuk ve gençler için uygun bir yapıya sahiptir. Urla’nın en soğuk deniz suyuna sahiptir.

Burada hem halk plajı hem de işletme plajı mevcuttur. Her ikisinden de faydalanabilirsiniz. Plaja Altınköy Çiftlik Evleri Sitesi’nden giriş yapılmaktadır. İki plaja da giriş için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Şezlong ve şemsiye için ücret ödemek gerekiyor. Plajda, Altınköy Çiftlik Evleri sitesinin kafe ve diğer ihtiyaçları gidereceğiniz tesisi bulunmaktadır. Ayrıca Marika Beach Club isimli tesis de havuz hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

              Urla Altınköy Plajı’na Nasıl Gidilir?                  

Altınköy Koyu ve Plajı İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 65 km uzaklığa sahiptir.

Altınköy Koyu ve Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Urla ilçesine ulaşmanız gerekir. Hususi araçla gelirken, Altınköy Çiftlik Evleri Sitesi’nden plaja ulaşabilirsiniz. Ayrıca 734, 736, 761, 984 nolu otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

                        Yol Tarifi / Google Haritalar                          

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments