Urla Kum Denizi Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Urla Kum Denizi Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Urla Kum Denizi Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Urla Kum Denizi Plajı

Kum Denizi Plajı İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 38 km uzaklığa sahiptir.

Plaj 2017 yılından bu yana mavi bayraklı plaj statüsüne sahiptir. Kum Denizi Plajı yaklaşık 1 kilometrelik uzunluğa sahiptir. Plaj ince kumlardan meydana gelmektedir. Suları soğuk bir yapıya sahiptir. Deniz suları sığ bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile yüzme bilmeyenler ile çocuklar için uygun yapıya sahiptir. Plaj çocuk, aile, genç, yaşlı ve engelliler için uygun özelliklere sahiptir.  Özellikle hafta sonları yoğunluğa sahiptir. Hafta içi daha sakin oluyor.

Plaj Urla Belediyesi tarafından işletilmektedir.  Plaja giriş için ücret ödenmemektedir. Burada kafeterya bulunmaktadır. Kafeteryadaki yiyecek ve içecek ücretleri oldukça uygun. Su oyunları, yürüyüş ve çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, duş-soyunma odaları, tuvaletler plajda verilen hizmetlerdir. Ayrıca 300 araçlık otopark da mevcuttur.

Urla Kum Denizi Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kum Denizi Plajı İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 38 km uzaklığa sahiptir.

OKUMALISIN  Hafik Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Kum Denizi Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Urla ilçesine ulaşmanız gerekir. Hususi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca merkezden minibüslerle plaja ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.