Urla Melengeç Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Urla Melengeç Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Urla Melengeç Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Melengeç Plajı, Demircili Köyü

Melengeç Plajı, Demircili Köyü İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 60 km uzaklığa sahiptir. Urla’nın merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunur.

Demircili Köyü, yeşil ve mavinin güzelliğini birlikte görebileceğiniz ender yerler arasında bulunmaktadır. Bakir doğasını korumayı başarmıştır. Melengeç Plajı Urla Yarımadası’nın en güzel plajlarındandır. Bu plaj Demircili Köyü sınırlarında bulunmaktadır.

Plajın sahil kısmı çakıl taşlarından oluşmaktadır.  Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Akvaryumu andıran muhteşem denize sahiptir. Suları oldukça soğuk bir yapıya sahiptir. Deniz suları sığ bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile yüzme bilmeyenler ile çocuklar için uygun yapıya sahiptir. İzmir’den gelen günü birlik gelenlerin de tercih ettiği plajlar arasındadır. Plajda hem yerli-yabancı turist hem de şehir halkı görebilmek mümkündür.

Bu Plajda ihtiyaçlarınızı karşılayacak tesis bulunmaktadır. Bu tesiste yiyecek-içecek, duş, tuvalet imkânı bulunmaktadır. Plaja girişte araç başı giriş ücreti alınmaktadır. Ayrıca plaj çok rüzgârlı olduğu için sörf yapılabilmektedir. Özellikle nisan ayından kasım ayına kadar dalış dersleri verilebiliyor.

OKUMALISIN  Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Melengeç Plajı, Demircili Köyü Nerede ve Nasıl Gidilir?

Melengeç Plajı, Demircili Köyü İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 60 km uzaklığa sahiptir. Urla’nın merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunur.

Melengeç Plajı, Demircili köyüne toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Urla ilçesine ulaşmanız gerekir. Hususi aracıyla gelenlerin çeşme otobanından çeşme yönüne gitmeleri gerekmektedir. Karaburun sapağında otoyoldan ayrılarak demircili köyü tabelası yönünde giderek ulaşım sağlayabiliyorsunuz.  Ayrıca merkezden minibüslerle plaja ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.