Üsküdar Çocuk Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Üsküdar Çocuk Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üsküdar Çocuk Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Çocuk Köyündeki Aktiviteler – Macera Park Alanı – Meyve Bahçeleri ve bir çok alan hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Üsküdar Çocuk Köyü Nerede?

Köy, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde Küçüksu olarak bilinen semtte bulunmaktadır.

Büyük şehirlerde Trafik ve gürültünün içinde büyüyen çocuklar için harika bir alandır. Şehir içinde sıkışıp kalan çocuklara ilaç gibi geleceği kesin. Çocuk köyü ile çocuklara şehir hayatı içerisinde kendileri için özel olarak tasarlanan gerçek bir köy ortamında yaşama ve burada aileleri ile kaliteli zaman geçirecekleri bir ortam oluşturulmuştur.

Köyde bulunan yapılarda en dikkat çeken özellik Osmanlı mimarisi ile yapılmasıdır. Köy içerisinde Neler var Derseniz;

  • Yapay Biyolojik Gölet
  • Köy Meydanı
  • Hayvan Çiftliği (Tavuk, Horoz, Kuş ..)
  • Çocuk Oyun Alanları
  • Su Değirmeni
  • Çim Amfi
  • Macera Alanı, Zepline,
  • Cami
  • Meyve Bahçesi ve ihtiyaç alanları bulunuyor.

Üsküdar Çocuk Köyü Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Üsküdar Çocuk Köyüne Nasıl Gidilir?

Köy, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde Küçüksu olarak bilinen semtte bulunmaktadır.  Küçüksu Kasrının hemen yakınında yer alıyor.

Toplu Taşıma İle Gidecekler;

Hekimbaşı Bahçeleevler – Göztepe – Tepeköy – Beykoz – Taşocakları Cami Arası hizmet veren 136B hat nolu otobüse binip BAHÇELİEVLER durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Tepeüstü – Plazalar – Yamanevler Metro – Kocaetepe – Köşk – Küçüksu Caddesi – Kanlıcca – Çifteçınarlar arası hizmet veren 11H hat nolu otobüse binip BAHÇELİEVLER durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Hekimbaşı – Errahman Cami – Vaniköy – Kuleli – Beylerbeyi – Kandilli – Hekimbaşı Arası hizmet veren 15H hat nolu otobüse binip BAHÇELİEVLER durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Hekimbaşı – Küçüksu Caddesi – Körfez – Paşabahçe – Türk Alman Üniversitesi Arası hizmet veren 15TA hat nolu otobüse binip BAHÇELİEVLER durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Küçüksu Kasrı – Çiftlik Yolu – Veli Sokak – Tantavi – Ümraniye Metro – Elmalıkent Arası hizmet veren UM13 hat nolu otobüse binip BAHÇELİEVLER durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Dolmuş ile Gidecekler; Küçüksu – İmam Şamil Cami – Dumlupınar – Seyrantepe – Elmalıkent – Suiş Caddesi arası hizmet veren C314 hat numaralı Dolmuş ile ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.