Uyku Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Uyku Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Uyku Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir? Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Uyku Vadisi Nerede;

Muğla ilinin Milas ilçe sınırında bulunan Gökçeler Köyünde bulunmaktadır. Uyku Vadisi, Muhteşem Manzarası, Mağaraları, Değirmelerini, Nehirleri ve buz gibi şelalesiyle tam bir doğa harikasıdır.

Uyku Vadisi Hakkında;

Milas ilçesinin Muhteşem doğası ve serinleten havası ile yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.

Uyku Vadisidoğal park ilan edilerek turizme kazandırılmıştır. Vadi içerisinde yürüyüş yolları ve dinlenme alanlarıyla son zamanlarda büyük ilgi görmektedir. Özellikle doğa ile baş başa kalmak isteyenler ve trekking yapmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiğini görmekteyiz.  Şelaleden çıkan ses insana adeta huzur veriyor. Şelalenin aktığı yerde masaj-stres atma yeri bulunuyor. Yüzme havuzu, hamakları, ördek ve kaplumbağaları ile güzel bir ortam sizleri bekliyor.

Son zamanlar da bu Vadiye turlar düzenlenmekte ve Buraya gelenlere harika bir gezi yapma fırsatı sunuyor bizlere. Nedendir bilinmez ama yabancı turistlerin daha fazla ilgi gösterdiğini öğreniyoruzGelip görenler bir daha gelmek istiyorlar.

OKUMALISIN  Hz. Yuşa Camisi Nerede - Nasıl Gidilir?

Uyku Vadisinde büyük küçük yaklaşık 40 tane mağara bulunur. Bunların içinde en çok ziyaret edileni ve en popüleri İncirliin Mağarasıdır. Uyku vadisi ve Gökçeler mağarası Bodrum ve Milas çıkışlı günübirlik tur düzenleyen acentaların en önemli bir gezi alanı sayılıyor.

İncirliin Mağarası (Gökçeler Mağarası)

İncirliin Mağarası toplam 350 metre ve sadece 150 metresini rehber eşliğinde gezebiliyorsunuz. Mağaranın diğer bölümleri için özel izinler alınması gerekmektedir.

Mağaranın en alt ve en üst bölümleri arasında ki mesafe 30 metrenin üzerindedir. Bazı yerlerde tavan yüksekliği derinlerde 20 metreye kadar düşmektedir.

Mağaranın en önemli özelliğinden biride Sıcaklığın yaz ve kış fark etmeksizin 17 derece olmasıdır. Mağaraların olmazsa olmazı yarasalar,burada bol bol yarasa görmeniz mümkündür.

Gökçeler Mağarası için bir başka önemiMağaranın sadece 10 yıl önce bulunduğunu gerçeğidir. Yapılan araştırmalar sonucunda Mağaranın1.Derece Arkeolojik ve Doğal Sit alanı sayıldığıdır.

Uyku Vadisi Konaklama

Uyku Vadiye ulaştığınızda, tepede yemek yiyebileceğiniz ve bir şeyler içebileceğiniz muhteşem manzaralı bir tesis bulunmaktadır. Bu tesiste konaklama ihtiyacınız karşılayabilirsiniz. Tesiste 13 oda bulunmaktadır. Yine tesiste restoran ve kafeterya bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Kadifekale Nerede-Nasıl Gidilir?

Uyku Vadisi Giriş Ücreti

Uyku Vadisi Giriş Ücreti 15 TL’dir.

Uyku Vadisi Nasıl Gidilir;

Arabanızla gidecekseniz eğer,Milas-Bodrum karayolunun 6 km Ağaçlıhöyük Mahallesi kavşağından sola dönülerek Ağaçlıhöyük ve Gökçeler Mahallelerin içinde geçip Alaçam Mahallesi yolunu takip ederek buraya ulaşabilirsiniz.

Minibüsle gidecekler, Milâs ilçe merkezinde kalkan Gökçeler köyü Minibüslerle gün içinde belirli saatlerde buraya yolcu taşımaktadır.

  • Muğla iline 84 km,
  • Milas ilçesine 15 km,
  • Bodrum-Milas havaalanı 11 km
  • Bodrum ilçesine 40 km,
  • Didim ilçesine 80 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.