Uzunkum Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Uzunkum Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Uzunkum Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?- İstanbul Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Uzunkum Plajı Nerede;

İstanbul’un Anadolu yakasının Karadeniz’e bakan tarafında bulunan bölge içerisinde yer alan şile ilçesinde bulunmaktadır. İnce kumu, ılık ve temiz aynı zamanla dalgalı bir denizi vardır.  Halk plajı olması sebebiyle yerel halk tarafından özellikle hafta sonları yoğun ilgi gösterilmektedir.

Uzunkum Plajı Hakkında;

Uzunkum plajı Şile’de bulunan diğer plajlara göre denizi en temiz olanı desek yanlış olmaz, hiç yosun olmaması ayrı bir güzelliktir. İnce kumlu özelliğiyle özellikle çocuklu aileler için ideal bir yerdir. Duş, Tuvalet, Soyunma Kabini, Şezlong, Gözetleme Kulesi, Cankurtaran, Şemsiye. Otopark bulunuyor, sahil genişliği 40 metre uzunluğu ise 700 metredir.

Uzunkum Halk plajının hemen yanında birde ücreti plaj bulunuyor,  yerin ismi Aqua Beach Club ‘tır. Aqua Beach Club’a giriş ücreti şezlong, bira veya meşrubat, patates kızartması ve çerez dâhil kişi başı 45 TL’dir.

Uzunkum Plajı Giriş Ücreti;

Halk plajı olan bu yere Giriş ücretsizdir.

OKUMALISIN  Kayabaşı Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir?

Şezlong ve Şemsiye kiralamak isterseniz toplamda 20 TL ödemeniz gerekmektedir. Eğer isterseniz de diğer Aqua Beach Club tanda fiyatını ödeyerek yaralanabilirsiniz.

Uzunkum Plajı’na Nasıl Gidilir;

İstanbul’un Anadolu yakasının Karadeniz’e bakan tarafında bulunan bölge içerisinde yer alan şile ilçesinde bulunmaktadır.

İstanbul-Şile arası yaklaşık 77 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Avrupa Yakasından ulaşım için Ümraniye Şile çıkış bağlantı yolundan giderek Ömerli istikametinde yeni Şile yolundan devam ederek 45 dakika da plaja ulaşabilirler.

Avrupa yakasından,1. köprü ya da 2. köprüden gelirken şile kırmızı renkli şile tabelalarını gördükten sonra şile yoluna giriş yapabilirler. Ömerli barajı istikametinde devam ederek gelebilirsiniz.

Otobüsle gitmek isteyenler; Üsküdar Merkez ve Ümraniye Merkez’den 30 Dakika ara ile kalkan Şile Otobüsleri ile plaja ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.