Anasayfa / Doğu Anadolu Bölgesi / Varto Bazikan Çermiği (Kaplıcası) Nerede – Nasıl Gidilir?

Varto Bazikan Çermiği (Kaplıcası) Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Varto Bazikan Çermiği (Kaplıcası) Nerede – Nasıl Gidilir? Muş’ta Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Varto Bazikan Çermiği (Kaplıcası), Muş ilinin Varto ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Varto ilçe merkezine yaklaşık olarak 27 km mesafede yer almaktadır.  Muş şehir merkezine yaklaşık olarak 85 km mesafede yer almaktadır.

Varto Bazikan Çermiği suları 38 derecelik bir sıcaklığa sahiptir. Köyün kuzeydoğusu ve doğusundaki iki kaynaktan beslenmektedir. Dereye yakın olan kaynak 3.50 m. çapında, 1.50 m. derinliğinde üzeri açık bir havuz görünümündedir. Diğer kaynak ise, bir hendek içerisinde akmaktadır.

Bu çermik birçok hastalığa şifa olmuştur. Kaplıca suları sakinleştirici bir etki yaptığı gibi karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Varto Bazikan Çermiği (Kaplıcası) Nerede?

Varto Bazikan Çermiği (Kaplıcası), Muş ilinin Varto ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Varto ilçesine bağlı Saraycık Mahallesinde bulunur. Varto ilçe merkezine yaklaşık olarak 27 km mesafede yer almaktadır.  Muş şehir merkezine yaklaşık olarak 85 km mesafede yer almaktadır.

OKUMALISIN  Abdipaşa Mesire Alanı Nerede - Nasıl Gidilir?

Varto Bazikan Çermiği (Kaplıcası) Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Varto merkezine gelip burada kaplıcalara giden servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Muş merkezden Erzurum Muş Yolu/D955 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir