Vezirsuyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp

Vezirsuyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Vezirsuyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tabiat Parkı, Samsun ili Vezirköprü ilçesinde Kızılırmak Nehrinin hemen yanında Altınkaya Baraj Gölü bitişiğinde bulunan bu yer, ülkemizde Yeşilinin ve Mavinin muhteşem bir yerdir. 288 hektarlık alana sahip olan Tabiat Parkı, Günü birlik Piknik yapmaya gelen misafirlere ve kamp yapmak için gelen misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Şahinkaya Kanyonu‘nu gezdikten sonra buraya uğrayıp hem piknik yapabilir, hem de tekne gezintisi yapabilirsiniz.

Tabiat Parkında Neler yapılır derseniz, Doğa yürüyüşleri, Fotoğraf çekme, spor yapma, Olta balıkçılığı, Bisiklet gezisi, tabiat parkı olması sebebiyle yaban hayatı gözleme, Basketbol-Voleybol oyun alanları, Yelken-Kano su sporları, , göl ve kanyon gezisi ve yanında kır evlerinde konaklama, karavan ve çadırda konaklama imkânları bulunmaktadır.

Ateş yakmanın serbest olduğu tabiat parkında semaver ve mangal yakabilirsiniz. Piknik yapmak için özel hazırlanmış kapalı ve açık çardaklar bulunuyor. İsterseniz de yerde piknik yapabilirsiniz. Tabiat parkında ufak tefek ihtiyaçlarınızı karşılayacak büfe bulunuyor. Ayrıca, tuvalet-çeşme-Mescid bulunmaktadır.

       Vezirsuyu Tabiat Parkında Kamp Yapılır mı?       

Yeşilin ve Mavinin buluştuğu bu güzel alanda gerek çadırla gerekse de Karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Elektrik dışında, Büfe, Tuvalet, çeşme ve duşluklar bulunuyor.

Kamp yapmak için ayrı bir Giriş Ücreti ödemeniz gerekiyor.

2023 yılı için Çadır Günlük 90 TL, Karavan 150 TL

       Vezirsuyu Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı       

Otomobil ……… 40 TL

        Vezirsuyu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?             

Samsun ili, Vezirköprü ilçesinde Kızılırmak Nehrinin hemen yanında Altınkaya Baraj Gölü bitişiğinde bulunan bu yere gelme için;

Samsun ilinden çıktığınızda ilk önce havza sonrasında Vezirköprü yönüne dönerek yola devam etmenizdir. Vezirköprü-Boyabat Havza yolundan gittiğinizde yönlendirici tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Diğer ilçelerden gelecekler Vezirköprü ilçesine doğru gelmeleri gerekir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.