Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Vezirsuyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Vezirsuyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Vezirsuyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Vezirsuyu Tabiat Parkı Hakkında;

Samsun ili, Vezirköprü ilçesinde Kızılırmak Nehrinin hemen yanında Altınkaya Baraj Gölü bitişiğinde bulunan bu yer, ülkemizde Yeşilinin ve Mavinin muhteşem bir yerdir. 288 hektarlık alana sahip olan Tabiat Parkı, Günü birlik Piknik yapmaya gelen misafirlere ve kamp yapmak için gelen misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Şahinkaya Kanyonu‘nu gezdikten sonra buraya uğrayıp hem piknik yapabilir, hem de tekne gezintisi yapabilirsiniz.

Vezirsuyu Tabiat Parkında, Piknik yapmanın dışında Neler yapılır derseniz, Doğa yürüyüşleri, Fotoğraf çekme, spor yapma, Olta balıkçılığı, Bisiklet gezisi, tabiat parkı olması sebebiyle yaban hayatı gözleme, Basketbol-Voleybol oyun alanları, Yelken-Kano su sporları, , göl ve kanyon gezisi ve yanında kır evlerinde konaklama, karavan ve çadırda konaklama imkânları bulunmaktadır. Ateş yakmanın serbest olduğu tabiat parkında semaver ve mangal yakabilirsiniz. Piknik yapmak için özel hazırlanmış kapalı ve açık çardaklar bulunuyor. İsterseniz de yerde piknik yapabilirisiniz. Tabiat parkında ufak tefek ihtiyaçlarınızı karşılayacak büfe bulunuyor. Ayrıca, tuvalet-çeşme-Mescid bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Yediler Manastırı Nerede-Nasıl Gidilir?

Vezirsuyu Tabiat Parkı Kamp Alanları Hakkında Bilgiler;

Yeşilin ve Mavinin buluştuğu bu güzel alanda gerek çadırla gerekse de Karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Elektrik dışında, Büfe, Tuvalet, çeşme ve duşluklar bulunuyor. Kamp yapmak için ayrı bir Giriş Ücreti ödemeniz gerekiyor. 2019 yılı günlük 40 TL.

Vezirsuyu Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Tabiat Parkı, Giriş Ücreti 2019 yılı için geçerli olmak üzere 12 TL’dir.

Vezirsuyu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Samsun ili, Vezirköprü ilçesinde Kızılırmak Nehrinin hemen yanında Altınkaya Baraj Gölü bitişiğinde bulunan bu yere gelme için;

Samsun ilinden çıktığınızda ilk önce havza sonrasında Vezirköprü yönüne dönerek yola devam etmenizdir. Vezirköprü-Boyabat Havza yolundan gittiğinizde yönlendirici tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Diğer ilçelerden gelecekler Vezirköprü ilçesine doğru gelmeleri gerekir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun-Terme Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir