Vişnezade Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Vişnezade Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Vişnezade Cami Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul’da Bulunan Cami ve Türbeler? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Vişnezade Cami

Vişnezade Cami, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş’a bağlı Vişnezade mahallesinde Süleyman Seba Caddesinde yer almaktadır. Vişnezade Cami 1664 tarihinde Şeyhülislam Zekeriya Efendi’nin torunu ve Vişne Lütfullah Efendi’nin oğlu Kazasker Vişnezade Mehmet İzzet Efendi tarafından inşa ettirilmiştir.

Cami günümüze kadar pek çok restorasyon geçirmiştir. Bu cami 1995 yılında elektrik kontağından çıkan yangın sonuncu dört duvardan ibaret kalmıştır. Bunu üzerine Sait Akbıyık tarafından aslına uygun olarak restorasyonu yapılarak 1997’de yeniden ibadete açılmıştır.

Cami mimari olarak dikdörtgen bir yapıya sahiptir. Toplam alanı 724 metrekare olan Vişnezade Camii’nin iç alanı 170 metrekaredir. Kagir duvarlı olan caminin ahşap bir çatısı ve üzerinde kiremit bulunmaktadır. Caminin tek minaresi vardır. Caminin doğu ve kıble tarafında da içinde ağaçları bulunan bir bahçesi vardır.

Vişnezade Cami Nerede?

Vişnezade Cami, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş’a bağlı Vişnezade mahallesinde Süleyman Seba Caddesinde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Sinan Paşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Vişnezade Cami!ne Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma İle Gidecekler, 129T, 28, 29C, 48T, 62, TB2 otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Metro -M2ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile de tabelaları takip ederek rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.