Yakapark Yaka Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Fethiye – Muğla

Yakapark Yaka Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Fethiye – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yakapark Yaka Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Restoran Menüleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

            Yakapark Yaka Şelalesi Hakkında Bilgiler         

Muğla ilimizin Fethiye-Seydikemer ilçe sınırlarında bulunan bu güzel mekân, Doğal ortamı, Buz gibi suyu ve şelalesiyle yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Özel bir şahıs tarafından işletilen bu mekânda anıt ağaçlar, kademeli teraslar, havuz, su kanalları, hamaklar, taş masalar, köşkler ve Alabalık yetiştirme alanları bulunuyor. En dikkat çeken şey ise, Yakapark Girişindeki İllerin isimlerinin yazıldığı Renk Renk Yazılardır desek yanlış olmaz. Sizlere bu yazımızda bu doğal güzellikleri bulunan Yaka Park hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Özellikle yaz sıcaklarında bunalan kişiler tarafından çok tercih edilen bu yer, Harika doğası, Her yerden gelen Şelalenin sesi, Ördek’leri, Balık’ları ve Kuşlarıyla huzurlu bir ortam sunmaktadır. Yapay bir Şelaleden akan suların oluşturduğu bu güzel ortamda su üzerine tahtadan yapılmış sedirler, üzerine örtülmüş renk renk yastıklarıyla huzurlu bir mekândır. Mekâna girdiğiniz andan itibaren görmek isteyeceğiniz bir şelale bulunuyor, bu şelale sularının aktığı yerlerde oluşturulmuş havuzda alabalık yetiştirilmektedir, bu balıklara dokunabilirsiniz ve istediğiniz bir balığı seçerek servis ettirebilirseniz.

Doğal havasının yanında yeme içme olarak ta sizlere alternatif sunun bu mekânda, Alabalık yiyebilir, Odun ateşinde yapılan Gözlemelerin tadına bakabilirsiniz, Mangal ateşinde pişen köfte ve tavukların tadına bakabilirsiniz. Yemek yemek istemezseniz,  ayaklarınızı tahta sedirlere uzatın ve çay kahve içmenin keyfini yaşayın. Mekânın en dikkat çekici afişi, Havuz üzerinde yazan yazıda havuz içerisinde 5 dakika kalana içecek, 15 dakika kalana ise yiyeceğin ücretsiz olduğunu belirten bir tabelanın bulunmasıdır. İçecekleri bile bu havuzda bekletiyorlar desek, ne kadar soğuk olduğunu anlayacaksınız. Bir özel işletme tarafından işletilen bu Yer hakkında detaylı bilgiler için alttaki iletişim adresinden bilgi alabilirsiniz.

              Yakapark Yaka Şelalesi Giriş Ücretli mi?          

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Restoranda hizmeti verdiğinden dolayı Yediğiniz içtiğiniz ürünlerin ücretini  ödüyorsunuz.

Tel: 0 252 634 00 36

           Yakapark Yaka Şelalesi’a Nasıl Gidilir?              

Yaka Park’a gitmek için, Fethiye – Antalya karayolu üzerinde bulunan Seydikemer Saklıkent tabelasının olduğu yerden dönerek yaklaşık 5 km devam ettikten sonra virajlı ve dik yolları aşarak ulaşılabilirsiniz. Yaka parkın herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor, aracınızı da ücretsiz park edebilirsiniz.

Yaka Park’a gelmenin diğer bir alternatifi Turla gelebilirsiniz ayrıca, Saklıkent’te Jeep safari turları düzenleniyor, bunlara katılarak gelebilirsiniz (Yaka Park’ta mola veriliyor, bunu önceden sormanızı tavsiye ederiz)

Yaka Park-Saklıkent arası 18 km,

Yaka Park-Ölüdeniz arası yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunuyor

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.