Yalıkavak Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri – Muğla

Yalıkavak Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Yalıkavak Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Yalıkavak Halk Plajı Nerede?                      

Yalıkavak Halk Plajı, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde Yalıkavak semt merkezinde bulunan ve Belediye tarafından hizmet veren bir halk plajıdır. Halk plajı olmasıyla giriş ücretsizdir. Belediye tarafından işletilen bu yerde, ücretsiz şemsiye ve şezlonglar da bulunmaktadır.  Erken saatte giderseniz şezlong ve şemsiyelerden yararlanabilirsiniz. Plaj’da Özel işletmeler tarafından işletilen Beach’lerde bulunmaktadır. İsterseniz bu plajlardan da belirli bir ücret ödeme şartı ile Şemsiye & Şezlong Ücreti ödeyerek faydalanabilirsiniz.

            Yalıkavak Halk Plajı Hakkında Bilgiler             

Bodrum’un kuzey tarafında yer aldığı için sık rüzgâr alan plaj yelken ve rüzgâr sörfü için oldukça uygundur. Deniz sabah sakindir, Öğleden sonra dalgalı oluyor. Mavi Bayrak ibaresi de özellikle çocuklar ve sağlığı konusunda titizlenenler açısından güvenli bir ortam sağlıyor. Denizin yavaş yavaş derinleşmesi de çocuklu aileler için tercih ediliyor. Plajın denizi oldukça temiz ve berrak. En sıcak Bodrum günlerinde bile suyun sıcaklığı oldukça serin.

Yalıkavak Halk Plajı da dâhil olmak üzere toplam 9 adet mavi bayraklı plajı bulunmaktadır. Yalıkavak Halk Plajı, 200 metre uzunluğu ve 5 metre genişliğe sahiptir.

 Yalıkavak Halk Plajı şehir yakınında olan bir plajdır. Ulaşım kolaydır. Park sorunu yoktur. Plaj durumu genelde temiz olup yüzmeye müsaittir. Sahilde Duş imkânı bulunmuyor. Soyunma kabini ve sahil etrafında yeme içme tesisleri bulunuyor. Plajın cankurtaranı bulunuyor.

                 Yalıkavak Halk Plajı Giriş Ücreti                    

Halk Plajı olmasından dolayı Giriş ÜCRETSİZDİR. Özel işletmelerin olduğu alanlar ÜCRETLİDİR.

           Yalıkavak Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?                 

Yalıkavak Halk Plajı, Semtin hemen yanı başında olması sebebiyle ulaşımı oldukça kolaydır. Tek Yapmanız gereken şey Bodrum ilçesinden Yalıkavak semtine gelmeniz. Buraya geldikten sonra yürüyerek Plaja gidebilirsiniz. Yalıkavak Bodrum ilçesine 18 km uzaklıktadır.

Araç ile gelmek isteyenler Bodrum-Yalıkavak istikametine doğru devam ederek yaklaşık 15 dakikalık yolculuk ile ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum merkezden geçen Yalıkavak minibüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Minibüs ücreti ise kişi başı 5 lira.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.