Yalıkavak Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Yalıkavak Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yalıkavak Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Yalıkavak Halk Plajı Nerede;

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde Yalıkavak semt merkezinde bulunan ve Belediye tarafından hizmet veren bir halk plajıdır. Halk plajı olmasıyla giriş ücretsizdir. Belediye tarafından işletilen bu yerde, ücretsiz şemsiye ve şezlonglar da bulunmaktadır. Çok Fazla olmadığı söylesek yalan olmaz. Erken saatte giderseniz şezlong ve şemsiyelerden yararlanabilirsiniz. Sahilde Duş imkânı bulunmuyor, aslında büyük eksiklik olarak söyleniyor. Soyunma kabini ve sahil etrafında yeme içme tesisleri bulunuyor. Plajın cankurtaranı bulunuyor.

Yalıkavak Halk Plajı Hakkında;

Bodrum’un kuzey tarafında yer aldığı için sık rüzgâr alan plaj yelken ve rüzgâr sörfü için oldukça uygundur. Deniz sabah sakindir, Öğleden sonra dalgalı oluyor. Mavi Bayrak ibaresi de özellikle çocuklar ve sağlığı konusunda titizlenenler açısından güvenli bir ortam sağlıyor. Denizin yavaş yavaş derinleşmesi de çocuklu aileler için tercih ediliyor. Plajın denizi oldukça temiz ve berrak. En sıcak Bodrum günlerinde bile suyun sıcaklığı oldukça serin.

OKUMALISIN  Kocaçay Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

 Yalıkavak Halk Plajı da dâhil olmak üzere toplam 9 adet mavi bayraklı plajı bulunmaktadır. Yalıkavak Halk Plajı, 200 metre uzunluğu ve 5 metre genişliğe sahiptir. Plajın çevresinde çok sayıda otel ve işletmelere ait pek çok plaj da bulunmaktadır. İsterseniz bu plajlardan da belirli bir ücret ödeme şartı ile faydalanabilirsiniz. Yalıkavak Halk Plajı şehir yakınında olan bir plajdır. Ulaşım kolaydır. Park sorunu yoktur. Plaj durumu genelde temiz olup yüzmeye müsaittir.

Yalıkavak Halk Plajına Nasıl Gidilir;

Yalıkavak Halk Plajı, Semtin hemen yanı başında olması sebebiyle ulaşımı oldukça kolaydır. Tek Yapmanız gereken şey Bodrum ilçesinden Yalıkavak semtine gelmeniz. Buraya geldikten sonra yürüyerek Plaja gidebilirsiniz. Yalıkavak Bodrum ilçesine 18 km uzaklıktadır.

Araç ile gelmek isteyenler Bodrum-Yalıkavak istikametine doğru devam ederek yaklaşık 15 dakikalık yolculuk ile ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum merkezden geçen Yalıkavak minibüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Minibüs ücreti ise kişi başı 5 lira.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.