Anasayfa / Doğal Güzellikler / Yalıkavak Küdür Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Yalıkavak Küdür Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yalıkavak Küdür Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Yalıkavak Küdür Halk Plajı Hakkında;

Muğla ilinin Bodrum ilçesi Yalıkavak Semtinde bulunan yer Küdür yarımadası içerisinde Ücretsiz Halk Plajıdır. Plajın, Mavi Bayrak ibaresi de özellikle çocuklar ve sağlığı konusunda titizlenenler açısından güvenli bir ortam sağlıyor. Çoğu halk plajında olduğu gibi Küdür Plajında da ücretsiz şezlong, şemsiye, tuvalet, duş ve soyunma odası bulunmaktadır. Otopark ve küçük bir kafeden oluşan bu plaj isterseniz kendi plaj koltuğunuzla da gidebileceğiniz harika bir yer.

Küdür Plajı aynı zamanda bir doğa harikasıdır. Çam ağaçlarıyla çevrili yerde ağaçlar neredeyse denizin içinden çıkacak o denli yeşil ile mavi iç içe. Küdür Plajına gittiğinizde Kaya mezarlarını da ziyaret edebilirsiniz.

Küdür Yarımadası, Akdeniz Fokunun yaşama ve üreme alanı olarak bilinmektedir. Bu alan Akdeniz Foku için en önemli hassas ve korunması gerektiği için Yarımada, 1. Derece Doğal Sit Alanı olarak koruma altındadır.

Yalıkavak Küdür Halk Plajına Nasıl Gidilir;

Küdür Plajı, Yalıkavak Semtinin hemen yanı başında olması sebebiyle ulaşımı oldukça kolaydır. Tek Yapmanız gereken şey Bodrum ilçesinden Yalıkavak semtine gelmeniz. Buraya geldikten sonra 10-15 dakikalık bir yoldan sonra Küdür yarımadasında bulunan Plaja gidebilirsiniz. Yalıkavak Bodrum ilçesine 18 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Hirfanlı Baraj Gölü Nerede-Nasıl Gidilir?

Araç ile gelmek isteyenler Bodrum-Yalıkavak istikametine doğru devam ederek yaklaşık 20 dakikalık yolculuk ile ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum merkezden geçen Yalıkavak minibüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir