Yalıköy Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024 – İstanbul

Yalıköy Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024 – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yalıköy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Şezlong – Şemsiye – Giriş Ücretleri ve Plaj hakkında bilgiler vereceğiz.

Plaj, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Yalıköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Bu Plaj diğer sahil şeritlerinden farklı olarak Podima taşı ismi verilen ve özellikle koleksiyoncular tarafından aranılan taşlarla dolu bir yüzeye sahiptir. Suyu tertemiz ve oldukça temiz bir havaya sahip olması sebebi ile yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğu fazladır.

Yalıköy Plajı

Karadeniz’in mavisi ile ormanının yeşilini buluşturan hem muazzam bir manzara hem de keyifli bir ortam vaat eden günübirlik gezilecek yerler için ideal bir plajdır.

                 Yalıköy Plajı Giriş Ücreti           

Plaja giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Plajda şemsiye ya da şezlong kiralamak isterseniz, cüzi rakamlar ödeyerek kiralayabilirsiniz. Halk plajı olarak kullanılan Yalıköy Plajı’nda; duş, tuvalet, restoran, soyunma kabinleri, şezlong, can kurtaran gibi olanaklar da bulunmaktadır. Plajda kamp alanı bulunmamaktadır ve su sporları ya da balıkçılık gibi aktiviteler için uygun değildir.

           Yalıköy Plajı Nerede?           

Plaj, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Yalıköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

                    Yalıköy Plajı’na Nasıl Gidilir?                 

Çatalca Devlet Hastahanesi – Yalıköy arası hizmet veren  404 otobüse binerek Ormanlı mevkisine kadar ulaşabilirler. Bundan sonrasında taksi veya yürüyerek gidebilirsiniz.

Şahsi aracı ile gidecekler, altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.