Yalıköy (Podima) Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul

Yalıköy (Podima) Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yalıköy – Podima Nerede – Nasıl Gidilir – Yalıköy Plajı Özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                               Yalıköy Hakkında Bilgiler                    

Yalıköy İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca İlçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Yalıköy eski bir Rum balıkçı köyüdür. Köyün eski ismi Podima dır. Karadeniz kıyısında yer alan bu köy ormanlık alanlarla kaplı haldedir. Bu sebeple orman köyü olmasına rağmen, piknik ve doğa tutkunu İstanbulluların uğrak noktasıdır.

Köyün Karadeniz’e kıyısı olması nedeniyle Yalıköy Plajı her daim ziyaretçi akınına uğruyor. İlkbaharın gelmesiyle birlikte doğa yürüyüşçüleri ve piknikçiler bu köye akın ediyorlar. Ormanlık alan aynı zamanda av meraklıları için de ziyaret alanıdır. Şehrin keşmekeşinden kurtulmak, unutulmaz bir gün yaşamak istiyorsanız siz de Yalıköy’e gidebilirsiniz. Ormanlık alanda kamp kurma ve doğa yürüyüşü yapma şansına sahipsiniz.

Yalıköy Plajı diğer sahil şeritlerinden farklı olarak Podima taşı ismi verilen ve özellikle koleksiyoncular tarafından aranılan taşlarla dolu bir yüzeye sahiptir. Suyu tertemiz ve oldukça temiz bir havaya sahip olması sebebi ile yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğu fazladır.

                                   Yalıköy Nerede?                                   

Yalıköy İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca İlçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

                     Yalıköy (Podima) Nasıl Gidilir?                   

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.