Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2023 – 2024 Yılı Fiyatlar

Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2023 – 2024 Yılı Fiyatlar

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Fiyatlar ve Konaklama İmkanları Hakkında bilgiler vereceğiz.

       Yalnızçam Kayak Merkezi Hakkında Bigiler      

Yalnızçam Kayak Merkezi, Ardahan il sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ardahan merkeze bağlı Yalnızçam Köyü, Uğurlu Dağ Mevkiindedir.

Kayak merkezi, Avrupa Birliği desteği ile yapılmıştır. Yalnızçam dağına yapılan tesis yaklaşık olarak 50 milyon tl’lik bir bütçe ile kurulmuştur. Sadece kış aylarında değil yaz aylarında da kullanmak amaçlı tasarlanmıştır. Yalnızçam, yaz aylarında sporcular için iyi bir kamp Merkezi kurmak amacı güdülmüştür.

Kayak Merkezi 3 ayrı piste sahiptir. Bu pistlerden en büyük olanı Yani Ana pisti 4 km uzaklıktadır. Yan pistler  ise  1.5 km ve  600 metre uzunluğundadır. Ana pisti daha çok profesyonellerin kullanması amaçlı yapılmıştır. Yan pistler ise  daha çok acemi kayak severler için yapılmıştır.

Kayak merkezinde bulunan telesiyej hattı 3 km uzunluktadır. Son teknoloji olan hat, yolcularını kapalı kabinlerde saatte 800 kişi taşıma kapasiteye sahiptir.

    Yalnızçam Kayak Merkezi 2023 – 2024 Ücretleri   

Kayak takımı kiralama : 450 TL

Kayak takımı kiralama(Öğrenci) : 450 TL

Snovboard takımı kiralama : 500TL

Kızak : 100 TL, öğrenci 50 TL

Kask: 100 TL

Salopet: 80 TL

Mont: 100 TL

Gözlük: 80 TL

Sezonluk Bilet: 5000 TL

Telefon Numarası: 0(553) 306 03 29 

Telefon Numarası: 0(478) 221 76 86

                    Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede?               

Yalnızçam Kayak Merkezi, Ardahan il sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ardahan merkeze bağlı Yalnızçam Köyü, Uğurlu Dağ Mevkiindedir. Kayak merkezine ulaşmak için kullanılan yolun Büyük bir kısmı asfalt ile kaplıdır.

                   Yalnızçam Kayak Merkezi  Nasıl Gidilir?      

Yalnızçam kayak merkezine hususi aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kayak merkezine tabelaları takip ederek gitmek mümkündür. Bunun dışında şehir merkezinden  kayak merkezine  sefer düzenleyen  servisler ile de  ulaşım sağlamak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.