Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir? – Fiyatlar ve Konaklama İmkanları Hakkında bilgiler vereceğiz.

       Yalnızçam Kayak Merkezi Hakkında Bigiler      

Yalnızçam Kayak Merkezi, Ardahan il sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ardahan merkeze bağlı Yalnızçam Köyü, Uğurlu Dağ Mevkiindedir.

Kayak merkezi, Avrupa Birliği desteği ile yapılmıştır. Yalnızçam dağına yapılan tesis yaklaşık olarak 50 milyon tl’lik bir bütçe ile kurulmuştur. Sadece kış aylarında değil yaz aylarında da kullanmak amaçlı tasarlanmıştır. Yalnızçam, yaz aylarında sporcular için iyi bir kamp Merkezi kurmak amacı güdülmüştür.

Kayak Merkezi 3 ayrı piste sahiptir. Bu pistlerden en büyük olanı Yani Ana pisti 4 km uzaklıktadır. Yan pistler  ise  1.5 km ve  600 metre uzunluğundadır. Ana pisti daha çok profesyonellerin kullanması amaçlı yapılmıştır. Yan pistler ise  daha çok acemi kayak severler için yapılmıştır.

Kayak merkezinde bulunan telesiyej hattı 3 km uzunluktadır. Son teknoloji olan hat, yolcularını kapalı kabinlerde saatte 800 kişi taşıma kapasiteye sahiptir.

OKUMALISIN  Çanakkale Adatepe Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Ayrıca tesiste kayak merkezine ait 1 adet Otel bulunmaktadır.

       Yalnızçam Kayak Merkezi 2021 Ücretleri           

Kayak takımı kiralama (1 saatlik): 30 TL

Kızak (1 saatlik): 20 TL, öğrenci 10 TL

Telefon Numarası: 0(478) 221 76 86

  Yalnızçam Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri  

1 günlük sınırsız Kayak ücreti 40 TL, Öğrenci ücreti ise 25 TL.

Telesiyej Tek Çıkış: 6 TL, öğrenci 4 TL

T-Bar Tek Çıkış: 3 TL

1 Günlük Sınırsız: 40 TL, öğrenci 25 TL

Sezonluk Bilet: 300 TL, öğrenci 200 TL

     Yalnızçam Kayak Merkezi Konaklama Fiyatları   

Tek Kişilik Oda: 60 TL

İki Kişilik Oda: 90 TL

Telefon Numarası: 0(478) 221 76 86

                    Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede?               

Yalnızçam Kayak Merkezi, Ardahan il sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ardahan merkeze bağlı Yalnızçam Köyü, Uğurlu Dağ Mevkiindedir. Kayak merkezine ulaşmak için kullanılan yolun Büyük bir kısmı asfalt ile kaplıdır.

OKUMALISIN  Ferizli - Ak Göl - Gölkent Gölü Nerede-Nasıl Gidilir?

                   Yalnızçam Kayak Merkezi  Nasıl Gidilir?      

Yalnızçam kayak merkezine hususi aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kayak merkezine tabelaları takip ederek gitmek mümkündür. Bunun dışında şehir merkezinden  kayak merkezine  sefer düzenleyen  servisler ile de  ulaşım sağlamak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.