Yalova Termal Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir – Konaklama Fiyatları

Yalova Termal Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir – Konaklama Fiyatları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yalova Termal Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama Fiyatları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Yalova Termal Kaplıcaları                      

Termal Kaplıcalar, Yalova ilinin Termal ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Termal ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesinde bulunur. Yalova İl Merkezi’ne 14 km uzaklıkta yer alır. Termal ilçe merkezine yürüme mesafesindedir.

Termal Kaplıcaları Türkiye’nin En Büyük Kaplıcasıdır. Tesis yaklaşık 105 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur. Termal ilçesinde bulunan kaplıcalara olan ilgi sadece ülkemizden değil yurtdışından da duyulmaktadır. Buradaki kaplıcaların milattan önce 2000 yılında meydana gelen bir deprem sonrasında ortaya çıktığı bilinmektedir. Romalıların ardından Bizans hakimiyetine giren Termal ilçesine ilk hamam bu dönemde yaptırılmıştır.

Osmanlı döneminde ise özellikle Sultan Abdülhamit tarafından buraya hamam yaptırılmıştır. 19 Ağustos 1929 ‘da ulu önder M. Kemal Atatürk’ün gelmesiyle değişmiştir. Termal’e hayran kalan Atatürk, buranın dünyaca ünlü bir sağlık merkezi ve su şehri olması için büyük çaba sarf etmiştir. Türkiye’nin birçok yerinden meşhur ustaları getirerek buranın yeniden imar ve ihyasını sağladı. Bugün Yalova Termal Kaplıcalarının dünyaca üne sahip olması Atatürk’ün sayesindedir.

1911 yılında, Roma’da yapılan kaplıcalar arası yarışmada; ” Suları En Şifalı Kaplıca “ unvanı Termal’e ithaf edilmiştir. 55 – 60 derecelik sıcaklığı ile bilinen kaynak suları hem banyo hem içme hem de buhar tedavi şeklinde kullanılır.

Yalova Kaplıcalarında yapılan banyo kürlerinin, romatizmal hastalıklar arasında özellikle kireçlenme üzerine olumlu etkileri ve ağrı eşiğini yükseltici etkileri Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim dalınca yapılan çalışmalar ile gösterilmiştir. Ayrıca florür, ve sülfat içerikleri nedeniyle diş çürüklerinin önlenmesi, bazı fonksiyonel mide ve barsak hastalıklarında ve safra kesesi tembelliğinde içme kürü olarak uygulanabilir.

                  Konaklama Fiyat Listesi 2022 Yılı                  

BB : Oda + kahvaltı hizmetidir.
HB : Oda + kahvaltı + akşam yemeği bulunan hizmettir.

Termal Otel – Çift kişi – 1000 TL (Kahvaltı + Akşam Yemeği)

Termal Otel – Tek Kişi – 700 TL (Kahvaltı + Akşam Yemeği)

Süit Oda Fiyatı 1350 TL (Kahvaltı + Akşam Yemeği)

Apart Daire 5 Kişilik 1400 TL  (Oda + Kahvaltı)

Not: Fiyatlar yıl içerisinde değişiklik gösterebilir. Gitmeden önce İşletmeyi arayıp bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

0 – 6 yaş ücretsiz, 6 yaşından büyüklere ilave yatak ücreti alınır.
Bayram, sömestr ve resmi tatil günlerinde bu liste fiyatları geçerli değildir ve T.C. Sağlık Bakanlığı indirimleri uygulanmaz.
Otel misafirlerimiz, Kurşunlu Banyo ve Açık Havuz’u ücretsiz kullanabilirler.
Otel misafirleri Sultan Banyo’dan %50 indirimle faydalanabilir.

                         Kaplıca Fiyat Listesi 2022 Yılı                        

Açık Havuz + Kurşunlu Banyo [Yetişkin] 80 TL

Valide Banyo  – Yetişkin 45 TL

Sultan Banyo – Yetişkin 100 TL

Sultan Banyo V.I.P Oda 130 TL

Sıra Banyolar – Yetişkin 120 TL

Not: Fiyatlar yıl içerisinde değişiklik gösterebilir. Gitmeden önce İşletmeyi arayıp bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Hamamlar ve havuz için rezervasyon gerekmez.Rezervasyonsuz ve günlük kullanıma da açıktır. Masaj ve kese hizmetleri ek ücrete tabidir.

                             Telefon Numaraları                                   

444 85 36

0226 675 7400

               Yalova Termal Kaplıcaları Nerede?                    

Termal Kaplıcaları, Yalova ilinin Termal ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Termal ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesinde bulunur. Yalova İl Merkezi’ne 14 km uzaklıkta yer alır. Termal ilçe merkezine yürüme mesafesindedir.

         Yalova Termal Kaplıcaları Nasıl Gidilir?             

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öncelikle termal ilçesine gelmeniz gerekmektedir. Kaplıca alanı ilçe merkezine yürüme mesafesindedir.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Yalova merkezden Termal ilçe otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler termal ilçe merkezine gelmek durumundadır. Buradan yürüme mesafesindedir. Yalova merkezden gelmek isteyenler Yaşar Okuyan Blv./Şht. Ömer Faydalı Cd. ve Yalova Termal Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

  • Kocaeli Termal arası yaklaşık 96 km
  • Bursa Termal arası yaklaşık 75 km
  • Ankara Termal arası yaklaşık 423 km
  • İstanbul Termal arası yaklaşık 183 km
  • İzmir Termal arası yaklaşık 396 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments