Yalova Termal Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir?

Yalova Termal Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Yalova Termal Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Termel Otel Konaklama Fiyatları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Termal Kaplıcalar, Yalova ilinin Termal ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Termal ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesinde bulunur. Yalova İl Merkezi’ne 14 km uzaklıkta yer alır. Termal ilçe merkezine yürüme mesafesindedir.

Türkiye’nin En Büyük Kaplıcası;

Termal Kaplıcaları Türkiye’nin En Büyük Kaplıcasıdır. Tesis yaklaşık 105 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur. Termal ilçesinde bulunan kaplıcalara olan ilgi sadece ülkemizden değil yurtdışından da duyulmaktadır. Buradaki kaplıcaların milattan önce 2000 yılında meydana gelen bir deprem sonrasında ortaya çıktığı bilinmektedir. Romalıların ardından Bizans hakimiyetine giren Termal ilçesine ilk hamam bu dönemde yaptırılmıştır.

Osmanlı döneminde ise özellikle Sultan Abdülhamit tarafından buraya hamam yaptırılmıştır. 19 Ağustos 1929 ‘da ulu önder M. Kemal Atatürk’ün gelmesiyle değişmiştir. Termal’e hayran kalan Atatürk, buranın dünyaca ünlü bir sağlık merkezi ve su şehri olması için büyük çaba sarf etmiştir. Türkiye’nin birçok yerinden meşhur ustaları getirerek buranın yeniden imar ve ihyasını sağladı. Bugün Yalova Termal Kaplıcalarının dünyaca üne sahip olması Atatürk’ün sayesindedir.

1911 yılında, Roma’da yapılan kaplıcalar arası yarışmada; ” Suları En Şifalı Kaplıca “ unvanı Termal’e ithaf edilmiştir. 55 – 60 derecelik sıcaklığı ile bilinen kaynak suları hem banyo hem içme hem de buhar tedavi şeklinde kullanılır.

Yalova Kaplıcalarında yapılan banyo kürlerinin, romatizmal hastalıklar arasında özellikle kireçlenme üzerine olumlu etkileri ve ağrı eşiğini yükseltici etkileri Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim dalınca yapılan çalışmalar ile gösterilmiştir. Ayrıca florür, ve sülfat içerikleri nedeniyle diş çürüklerinin önlenmesi, bazı fonksiyonel mide ve barsak hastalıklarında ve safra kesesi tembelliğinde içme kürü olarak uygulanabilir.

OKUMALISIN  Darıca Bayramoğlu Halk Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Konaklama Fiyat Listesi

BB : Oda + kahvaltı hizmetidir.
HB : Oda + kahvaltı + akşam yemeği bulunan hizmettir.

Otel AdıOdaBB
Kahvaltı
HB
Kahvaltı + Akşam Yemeği
Termal OtelArka DBL [Çift kişi]400 TL490 TL
Termal OtelArka SNG [Tek kişi]245 TL290 TL
Termal OtelAsma Kat DBL [Çift kişi]360 TL450 TL
Termal OtelAsma Kat SNG [Tek kişi]220 TL265 TL
Termal Otelİlave Yatak100 TL145 TL
Termal OtelÖn DBL [Çift kişi]440 TL530 TL
Termal OtelÖn SNG [Tek kişi]265 TL310 TL
Termal OtelSüit [2 pax]550 TL640 TL
Çınar OtelDBL [Çift kişi]270 TL360TL
Çınar Otelİlave Yatak80 TL125 TL
Çınar OtelSNG [Tek kişi]170 TL215 TL
ApartlarApart Daire [5Kişilik]650 TLOda + Kahvaltı

0 – 6 yaş ücretsiz, 6 yaşından büyüklere ilave yatak ücreti alınır.
Bayram, sömestr ve resmi tatil günlerinde bu liste fiyatları geçerli değildir ve T.C. Sağlık Bakanlığı indirimleri uygulanmaz.
Otel misafirlerimiz, Kurşunlu Banyo ve Açık Havuz’u ücretsiz kullanabilirler.
Otel misafirleri Sultan Banyo’dan %50 indirimle faydalanabilir.

Kaplıca Fiyat Listesi

Ünite AdıHizmetKişiFiyatSüre
Açık HavuzAçık Havuz + Kurşunlu Banyo [Yetişkin]150 TL180 dk
Açık HavuzÇocuk125 TL180 dk
Valide BanyoÇocuk115 TL90 dk
Valide BanyoYetişkin125 TL90 dk
Sultan Banyoİlave Kişi115 TL60 dk
Sultan BanyoV.I.P Oda2120 TL60 dk
Sultan BanyoYetişkin150 TL60 dk
Sultan BanyoYetişkin260 TL60 dk
Sultan BanyoV.I.P Oda2120 TL60 dk
Sıra Banyolarİlave Kişi120 TL60 dk
Sıra BanyolarYetişkin260 TL60 dk
Sıra BanyolarYetişkin140 TL60 dk
OKUMALISIN  Kumsaz Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Hamamlar ve havuz için rezervasyon gerekmez.Rezervasyonsuz ve günlük kullanıma da açıktır. Masaj ve kese hizmetleri ek ücrete tabidir.

Telefon Numaraları

444 85 36

0226 675 7400

Yalova Termal Kaplıcaları Nerede?

Termal Kaplıcaları, Yalova ilinin Termal ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Termal ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesinde bulunur. Yalova İl Merkezi’ne 14 km uzaklıkta yer alır. Termal ilçe merkezine yürüme mesafesindedir.

Yalova Termal Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öncelikle termal ilçesine gelmeniz gerekmektedir. Kaplıca alanı ilçe merkezine yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Yalova merkezden Termal ilçe otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler termal ilçe merkezine gelmek durumundadır. Buradan yürüme mesafesindedir. Yalova merkezden gelmek isteyenler Yaşar Okuyan Blv./Şht. Ömer Faydalı Cd. ve Yalova Termal Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

  • Kocaeli Termal arası yaklaşık 96 km
  • Bursa Termal arası yaklaşık 75 km
  • Ankara Termal arası yaklaşık 423 km
  • İstanbul Termal arası yaklaşık 183 km
  • İzmir Termal arası yaklaşık 396 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.