Yapraklı Koy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri 2021 – Mersin

Yapraklı Koy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri 2021 – Mersin

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Yapraklı Koy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri Ne Kadar? hakkında bilgiler vereceğiz.

                            Yapraklı Plajı Nerede?                            

Yapraklı Plajı, Mersin ili Silifke ilçesi sınırları içerisindedir. Silifke ilçesine 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Mersin yöre halkı tarafından en çok tercih edilen bir yer olan bu koy, Denizinin Turkuaz mavisi ve doğal havuz biçimde olması ayrıca suyununda soğuk olmasından dolayı tercih edilmektedir.

                         Yapraklı Koy Plajı Hakkında                   

Yapraklı Koyu Plajı, Belediye ve Özel bir işletme tarafından işletilen bir yerdir. Fakat ücretsiz de girip faydalanabilirsiniz. Koy, genel olarak kayalık bir yer içerisindedir. Çocuklu aileler için sorun yaratabilir. Koy, Doğal havuz görünümdedir. Koy’un farklı yerlerinde kaynak suyu çıkmaktadır. Bu yüzden Deniz suyu gibi çok fazla tuzlu değildir. Kaynak suyunun karışmasından dolayı suyu biraz soğuktur.

OKUMALISIN  Burgazada Çamakya Aile Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Yapraklı Koy Plajında, İşletmeler olduğundan dolayı burada Şemsiye ve Şezlong kiralayabilirsiniz. Kafeteryalarında yemek yiyebilir, çay – kahve ve serin içeceklerden alabilirsiniz.

                Yapraklı Plajı’nda Kamp Yapılır mı?            

Evet, yapabilirsiniz. İşletmelerin olmadığı kayalık alanlarda kamp çadırı kurulabilir.

                 Yapraklı Koy Plajı Giriş Ücreti 2021           

Giriş ÜCRETSİZDİR…

   Yapraklı Koy Plajı Şemsiye & Şezlong Ücretleri   

Belediye ve Özel işletmeler tarafından Şemsiye & Şezlong, Duş ,Tuvalet hizmeti verilmektedir. 2021 yılı itibari ile Şemsiye & şezlong ücreti kişi başı 50 – 60 TL arasındadır.

             Yapraklı Koy Plajı’na Nasıl Gidilir?                 

Yapraklı Koy Plajı, Mersin – Silifke yolu üzerinde Ünlü Sasanoğlu plajı’nın hemen yakınındadır.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Silifke Otobüs Terminali – Silifke Merkez’den 170 no’lu minibüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Dim Mağarası Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Şahsi aracı ile Gidecekler; altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.