Yarhisar Gemi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Yarhisar Gemi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yarhisar Gemi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Yarhisar Gemi Müzesi              

Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde Kavaklı Sahil Caddesi olarak bilinen yere yakın bir konumda bulunmaktadır. Kavaklı sahil olarak bilinen yerdedir.

    Yarhisar Gemi Müzesi Hakkında Bilgiler    

1964 yılında Amerika’da yapımı tamamlanıp ülkemize teslim edilmiştir. Türk Deniz Kuvvetleri için yapılan bu gemi keşif ve Karakol Gemisi olarak yaklaşık 40 yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığına hizmet ederek emekliye ayrılmıştır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gölcük Belediyesi ve Donanma Komutanlığı’nın müşterek çalışmaları sonrasında Müze Gemi olarak hizmet vermesi kararlaştırılmış ve 2006 yılında yapılan bir tören ile Müze Gemi olarak açılışı yapılmıştır.

Türkiye’nin karaya yerleşmiş ilk ve tek Su üstü Savaş Gemi müzesidir.

Müzesi içerisinde; Deniz donanmasına ait eşyalar bulunuyor. Dümen evi, Aşçı hane, Yatakhane, Silahlar, Teçhizatlar, Fotoğraflar ve Bahriyelilere ait geçmişten günümüze gelişimini anlatan objeler sergilenmektedir.

                Yarhisar Gemi Müzesi Giriş Ücreti                  

 Giriş ÜCRETSİZDİR.

         Yarhisar Gemi Müzesi Ziyaret Saatleri             

Pazartesi – Salı Günleri KAPALIDIR.

Diğer günler 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

           Yarhisar Gemi Müzesi’ne Nasıl Gidilir?              

Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde Kavaklı sahilinde Sahil Caddesi üzerinde bulunuyor. Toplu Taşıma ve şahsi araçlarınız ile kolayca ulaşım sağlanabilir.

Toplu Taşıma araçları ile Gidecekler;

Kocaeli ile Merkezinden hareket eden ve Gölcük istikametine giden tüm otobüs ve Minibüsler buraya yakın bir konumdan geçmektedir. ,

Otobüs ile Gidecekler,

Saraylı Depolama Alanı – İpekyolu Bulvarı arasın hizmet veren 713 hat numaralı otobüse binerek ulaşabilirsiniz.

Vapur ile Gidecekler, Kavaklı Vapur iskelesinde indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.