Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik & Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Nerede?           

Tabiat Parkı, Kahramanmaraş ilinin Onikişubat ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kent Merkezine 35 km uzaklıkta bulunan bu yer, Çam Ormanları ve Doğal bitki örtüsü ile Doğa severler tarafından en çok tercih edilen yerler arasındadır.

                    Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler                    

Türkiye’nin 39. Tabiat Parkı ilan edilen Yavşan Yaylası, 3 bin 480 hektar alan büyüklüğündedir. Endemik birçok bitki çeşidini içinde barındıran bu alan doğa tutkunları tarafından Kamp – Piknik ve Trekking alanı olarak tercih edilmektedir.

Yavşan Yaylasında buz gibi su çıkmaktadır. Bu su ile demlenen çayların tadına diyecek yok desek hiçte yanlış olmaz. Özellikle yaz aylarında Serin havası ve doğal ortamı turist çekmektedir. Alan içerisinde ayrıca Piknik yapmak için Kapalı Çardak, mescit, Wc, Çeşme bulunuyor.

Yavşan Yaylası Giriş Ücreti 2023 Yılı

Otomobil…………… 25 TL

Yavşan Yaylası Tabiat Parkı’nda Kamp Yapılır mı?

Tabiat Parkında Kamp yapılabilir. Alan içerisinde WC, Çeşme var. Odunu doğa içerisinden temin edebilirsiniz. Kış ayında gitmek isteyenler yanlarında odun getirmeli. Elektrik yok. Telefon çekiyor.

         Yavşan Yaylası Tabait Parkı’na Nasıl Gidilir?     

Yavşan Yaylası, Kahramanmaraş ilinin Onikişubat ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yaylaya direk olarak toplu taşıma otobüsleri gitmiyor. En yakın gidebileceğiniz nokta Dereboğazı köyü’dür. Dereboğazı Köyü’nden sonra Otostop ile veya köy halkı ile görüşerek yardım isteyebilirsiniz. Dereboğazı Köyü’nden dolmuşları, Hal olarak bilinen yerden kalkmaktadır.

Şahsi aracı ile gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.