Yemen Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Yemen Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
193
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yemen Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yemen Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Yemen Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Yemen Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Yemen ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Yemen’e gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Yemen Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde bulunmaktadır.

Yemen Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Çalışma Saatleri; 09.00-14.30 arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Yemen Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: 100. Yıl Mah. Fethiye Sok. No:2 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312 446 26 37

Yemen Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde bulunmaktadır.

Yemen Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında (Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde Horasan Sokaktan aşağıya doğru 10 dk. Yürüme mesafesindedir. Diğer bir Otobüs güzergâhı ise, 317 Bağcılar Otobüsüne binip, Bağlar Caddesi-Horasan Sokak durağında inip 5 dk. Yürüyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Gizlikent Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında (Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde Horasan Sokaktan aşağıya doğru 10 dk. Yürüme mesafesindedir. Diğer bir Otobüs güzergâhı ise, 317 Bağcılar Otobüsüne binip, Bağlar Caddesi-Horasan Sokak durağında inip 5 dk. Yürüyebilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 15 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

 Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru(Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde Filistin Caddesi(Macaristan Caddesi)’ndir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinde ilerlediğinizde Horasan Sokak yol ayrımından dönüp aşağıya doğru ilerlediğinizde Elçilik binası Fethiye Sokak yol ayrımında bulunuyor.

OKUMALISIN  Adıyaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında (Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde Horasan Sokaktan aşağıya doğru 10 dk. Yürüme mesafesindedir. Diğer bir Otobüs güzergâhı ise, 317 Bağcılar Otobüsüne binip, Bağlar Caddesi-Horasan Sokak durağında inip 5 dk. Yürüyebilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında (Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde Horasan Sokaktan aşağıya doğru 10 dk. Yürüme mesafesindedir. Diğer bir Otobüs güzergâhı ise, 317 Bağcılar Otobüsüne binip, Bağlar Caddesi-Horasan Sokak durağında inip 5 dk. Yürüyebilirsiniz.

Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.