Yeni Foça Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Yeni Foça Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeni Foça Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – İzmir Plajları hakkında bilgiler vereceğiz.

Yeni Foça Halk Plajı

Yeni Foça Halk Plajı İzmir ilinin Foça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine 70 km, Foça ilçe merkezine ise 22 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Yeni Foça Halk Plajı 240 metrelik kumsala sahiptir. Kumsalı ince kumludur, denizin giriş bölümü çakıl taşlı, ilerledikten sonra ise ince kum zemin mevcuttur. Suları temiz ve berraktır. Deniz suları İzmir’in en serin suları olarak bilinmektedir. Mavi bayraklı bir plajdır.

Plaj bünyesinde kafe, restoran ya da tesis bulunmuyor ancak plaj çevresinde yer alan kafe ve restoranlarıyla yaz aylarında keyifle vakit geçirebilirsiniz. Plajda şemsiye ve şezlong kiralama şansına sahipsiniz, isteyenler şemsiye ve şezlongunu kendi getirebiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı başında yenilenmiştir. Plaj özellikle aileler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir. Ayrıca Yeni Foça sahilinde bisiklet ve yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Yeni Foça Halk Plajı Giriş Ücreti

Yeni Foça Halk Plajı Foça Belediyesi tarafından işletilmektedir. Plaja girişte herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

OKUMALISIN  Uludağ Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir - Pistler - Telesiyej - Bursa?

Yeni Foça Halk Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yeni Foça Halk Plajı İzmir ilinin Foça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine 66 km, Foça ilçe merkezine ise 22 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Yeni Foça Halk Plajına ulaşmak için toplu taşıma veya hususi aracınızı kullanabilirsiniz

Hususi aracı ile plaja gelenlerin İzmir-Çanakkale Karayolu’nun 52. kilometresinde bulunan Yeni Foça Kavşağı’ndan döndükten sonra hiçbir yere sapmadan Yeni Foça merkeze kadar ilerlemeleri gerekiyor. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 1 saat gibi sürede Yeni Foça Plajı’na ulaşılmaktadır.

Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça’ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.