Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
144
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Yeni Zelanda Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Yeni Zelanda Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz Yeni Zelanda ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Yeni Zelanda Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi, Kızkulesi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saati; Pazartesi-Cuma 08.30-16.00 Saatleri arasındadır.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Uğur Mumcu Caddesi Kız Kulesi Sokak No: 11, Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 446 33 33

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi Kız kulesi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Yeni Zelanda Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Kuleli Sokak ile Uğur Mumcu Caddesi birleştiği yerde inerek, yolun karşısındaki Kırçiçeği sokağı sonrasında Kuleli sokağına gittiğinizde elçilik binasını göreceksiniz.

OKUMALISIN  Bodrum Akvaryum Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Kuleli Sokak ile Uğur Mumcu Caddesi birleştiği yerde inerek, yolun karşısındaki Kırçiçeği sokağı sonrasında Kuleli sokağına gittiğinizde elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Kırçiçeği sokağına sonrasında Kuleli Sokağı dönüş yaptığınızda elçilik binasına göreceksiniz.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (Macaristan) Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, . Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Kırçiçeği sokağına sonrasında Kuleli Sokağı dönüş yaptığınızda elçilik binasına göreceksiniz.

OKUMALISIN  Galata Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir- Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Kuleli Sokak ile Uğur Mumcu Caddesi birleştiği yerde inerek, yolun karşısındaki Kırçiçeği sokağı sonrasında Kuleli sokağına gittiğinizde elçilik binasını göreceksiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Kuleli Sokak ile Uğur Mumcu Caddesi birleştiği yerde inerek, yolun karşısındaki Kırçiçeği sokağı sonrasında Kuleli sokağına gittiğinizde elçilik binasını göreceksiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.