Anasayfa / Denizli / Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? – Kaplıca hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası, Denizli ilinin Buldan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Buldan ilçesine bağlı Yenice Kasabası sınırları içerisinde bulunur. Denizli şehir merkezine yaklaşık 38 km mesafededir. Buldan ilçe merkezine yaklaşık 17 km mesafededir. Büyük Menderes’in kıyısında bulunur.

Bu kaplıcada bulunan suyun sıcaklığı 45 derece olup bileşiminde demir, bakır, alüminyum, kalsiyum, magnezyum, sülfat iyonu, sodyum klorür, hidrokarbonat gibi maddelerden oluşan az gazlı sular grubunda olup, suda 71 yararlı element tespit edilmiştir.

Bu kaplıcada pansiyon şeklinde tek ve çift kişilik odalar, odalarda havuzlar, ortak sauna havuzları, cafe, çay bahçesi bulunmaktadır.

İçmeler: İçme suyu olarak, karaciğer ve safra yolları, mide, ülser gibi rahatsızlıkları tedavi eder.

Su ve Çamur Banyosu: Banyo tedavisi uygulandığında Romatizma, Siyatik, Lumbago, Basur, Nevrit, Nevralji, Kadın hastalıkları, Kireçlenme, Kalp damar rahatsızlığı, Kırık-çıkık serekeleri, Kısmi felç ve Cilt rahatsızlıklarını iyi gelmektedir.

Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası Nerede?

Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası Denizli ilinin Buldan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Buldan ilçesine bağlı Yenice Kasabası sınırları içerisinde bulunur. Denizli şehir merkezine yaklaşık 38 km mesafededir. Buldan ilçe merkezine yaklaşık 17 km mesafededir. Büyük Menderes’in kıyısında bulunur.

OKUMALISIN  Kızıldere Ilıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Buldan ilçesine geldikten sonra Yenice Kasabası servisleriyle ulaşım sağlayabilirler.  Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Pamukkale Yolu üzerinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir