Anasayfa / Doğal Güzellikler / Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler 2020

Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler 2020

Seyyahlar bu yazımızda Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler? Muğla  Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Nerede;

Muğla ilinin Fethiye ilçesi Yanıklar Köyün ’de bulunan Türkiye’de ki en güzel en farklı kamp alanlarından bir tanesidir. Fethiye ilçe merkeze 20 km uzaklıktadır. Ağaç dalları ve su üstüne kurulan kamp çadırlarıyla ziyaretçilerine farklı bir tatil imkânı sunuyor.

Yeşil Vadi Doğa Park Hakkında;

Doğa tutkunları için 3 ila 10 metre arası yüksekteki ağaç dallarına ve su üstüne çelik halatlarla kamp çadırı kurulup kamp yapılan bir yerdir. Ahşap merdivenlerle çadırın bulunduğu platforma çıkıyorsunuz. Ağaç dallarında sallanan çadırda konaklayıp doğayla baş başa kalma fırsatı bulunmaktadır. Yanıklar Çayı üzerine kurulan ahşap platformlarda dinlenme fırsatı veren vadi, doğal havuzlarıyla da gelen ziyaretçilerine serinleme imkânı sunmaktadır. Muazzam bir doğa ortamı şok etkisi yaratan ferah bir suyu ve bol oksijenli havasıyla görülmeye değer bir yerdir.

Yeşil vadiye gittiğinizde Yeşil vadinin serin sularında yürüyebilir piknik yapabilirsiniz. Buraya geldiğinizde illa kamp kurmanıza gerek yok evinizden hazırladığınız piknik malzemeleriyle burada keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Mangal yapmak yasak. Tesis bir akarsu çevresinde çok güzel bir şekilde yerleştirilmiş suya yakın köşkler sayesinde doğayla iç içe suyla temas halinde keyifli anlar yaşayacaksınız. Muhteşem bir doğa sizi bekliyor. Su sesiyle uyumak, uyanmak harika bir rahatlık veriyor.

OKUMALISIN  Yalnızçam Kayak Merkezi Fiyatları 2021 - Ekipman Kiralama Fiyatları

Yola çıkmadan söylemek gerekirse, yol biraz bozuk ama bu sizi yıldırmasın sizi muhteşem bir doğa bekliyor. Organik ürünlerle kahvaltı yapmak isterseniz tercih edebilirsiniz.

Yeşil Vadi Doğa Park ve Salıncak;

Tesisin en dikkat çeken şeyi ise, salıncakta sallanarak Yanıklar çayının buz gibi suyunda sallanmak ve suya atlamak. Son zamanlarda özellikle sosyal medya ile büyük ilgi görmektedir.

Yeşil Vadi Doğa Park Kamp Alanı  Konaklama Hakkında;

Yeşil Vadi Doğa Park’ ta Kamp yapacaklar için köşkler ve askı stantları mevcut ve güzel konumlandırılmış bir yer. Yanıklar çayının köprü altında güldür güldür çağladığı köşeye çadır kurabilir hemen yanı başındaki mini platforma masa sandalyenizi koyabilirsiniz.

Yeşil vadi Doğa Park kamp alanı, yerden 15 m yükseklikte çay üzerinde ve dalda asılı çadırda kamp yapma imkânı sağlıyor. Doğayla baş başa, kuş ve su sesleri içinde ister günübirlik isterseniz kamp amacıyla ziyaret edilebilecek bir alandır. Bazı Çadırlar ağaç üzerindeki platformlara kurulmuşken bazıları ise ağaçlara çelik halatlarla asılmış bulunuyor.

Buraya geldiğinizde, ister kendi çadırını getirip kurabiliyor. İsteyen de tesiste bulunan çadırlarda konaklayabiliyor.  Yeşil Vadi Doğa Parkı alanına giriş ücreti bulunmamakla birlikte içeride kiralayabileceğiniz sedir, salıncak ve masalar bulunuyor. Hiçbir ücret ödemek istemeseniz evden hazırlayacağınız piknik malzemelerini yiyebilirsiniz. Tesiste mangal yakmak yasak.

OKUMALISIN  Çamlıdere Aluçdağ Milli Park ve Mesire Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Yeşil Vadi Doğa Park Kamp Alanı  Konaklama Giriş Ücreti;

Yeşil Vadiye girip dolaşmak, salıncaklarda sallanıp doğal havuzunda yüzmek ücretsiz. Çay kenarında bulunan sedirlere oturmak ise işletmeden bir şeyler yiyebilirsiniz, ücretli tabiki.

-Kendi çadırıyla gelenlerden 50 lira, işletmenin çadırlarında kalanlardan da 70 lira ücret talep ediliyor.( 2020 yılı)

Kampa gelecekler için önerebileceğimiz kamp alanları; tesisin ilerisinde akarsuyun yanındaki bölge ve ormanlık alanın biraz içerisinde bulunan mağara yakınları güzel kamp yerlerinden biri olarak size önerebiliriz.

Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanına Nasıl Gidilir,

Fethiye Yeşil Vadi Doğa Park, Fethiye’den 20 km uzaklıkta, Yanıklar köyü sınırları içinde bulunmaktadır.

Fethiye ilçesinden Yanıklar Köyü istikametine doğru ilerliyorsunuz. Yanıklar köyünün çıkış tabelasından sağa dönün ve Yaklaşık 9 km kadar sonra ulaşıyorsunuz yalnız son kilometresinde yol biraz bozuk.

Fethiye ilçe merkezinden şahsi aracınızla 20-30 dakika arasında ulaşabileceğiniz bir konumda bulunuyor.

Yanıklar köyüne çok yakın bir konumda, Köye giden dolmuşlarla yakın bir yere kadar gidebilir, oradan da yürüyebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir