Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Giriş Ücreti

Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Hakkında Bilgiler   

Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı, Kırıkkale ilinin Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kırıkkale merkeze 17 km Yahşihan merkeze ise 11 km mesafededir. Hacıbalı’da yer alan bu bölge Kızılırmak kenarında bulunmaktadır.

Yeşil Vadi Kızılırmak kenarında yaklaşık 300 dekarlık alan üzerinde olup; içerisinde yeşil alanlar, ırmak boyu iskeleler, pergolalar, otopark, ağaçlık alanlar ve spor alanları yer almaktadır. Buraya gelen aileler dopdolu bir gün geçirmektedirler.

Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Piknik amaçlı gelenler yiyecek ve içeceklerini yanında getirmelidirler. Burada herhangi bir restoran ya da market mevcut değildir.

      Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Giriş Ücreti             

Yeşil Vadiye Araç ile Giriş Ücreti 5 TL

Yaya olarak Giriş Ücretsizdir.

   Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı’nda Neler Yapılır?  

  • Bisiklet ve Yürüyüş yolları
  • İskeleler
  • Çocuk Oyun Alanları
  • Spor Alanları
  • Piknik Alanları
  • Mescid
  • Çeşme
OKUMALISIN  Abant Gölü Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı’nda Mangal Yapılır mı?

Cevabı EVET. Ahşap masaların yanında barbeküler mevcut burada yapabilirsiniz.

         Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede?         

Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Kırıkkale ilinin Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kırıkkale merkeze 17 km Yahşihan merkeze ise 11 km mesafededir. Hacıbalı’da yer alan bu bölge Kızılırmak kenarında bulunmaktadır.

       Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nasıl Gidilir?      

Buraya hususi araçlar ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara yönünden gelirken Irmak kasabasını geçtikten sonra Organize Sanayi Bölgesine gelmeden yol ayrımından sağa dönülerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.