Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı, Kırıkkale ilinin Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kırıkkale merkeze 17 km Yahşihan merkeze ise 11 km mesafededir. Hacıbalı’da yer alan bu bölge Kızılırmak kenarında bulunmaktadır.

Yeşil Vadi Kızılırmak kenarında yaklaşık 300 dekarlık alan üzerinde olup; içerisinde yeşil alanlar, ırmak boyu iskeleler, pergolalar, otopark, ağaçlık alanlar ve spor alanları yer almaktadır. Buraya gelen aileler dopdolu bir gün geçirmektedirler.

Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Piknik amaçlı gelenler yiyecek ve içeceklerini yanında getirmelidirler. Burada herhangi bir restoran ya da market mevcut değildir. Buraya gelmeden yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı alıp gelmenizi tavsiye ederiz. Mesire alanının yakınında Çitlekçi, Köfteci Yususf ve A 101 bulunmaktadır. Buralardan temin edebilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde burada çay kahve satan standlar açılmaktadır.

     Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı’nın Giriş Ücreti         

Yeşil Vadiye Araç ile Giriş Ücreti 20 TL (2023 Yılı)

Yaya olarak Giriş Ücretsizdir.

    Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı’nda Neler Yapılır?  

  • Bisiklet ve Yürüyüş yolları
  • İskeleler
  • Çocuk Oyun Alanları
  • Spor Alanları
  • Piknik Alanları
  • Mescid
  • Çeşme

Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı’nda Mangal Yapılır mı?

Cevabı EVET. Ahşap masaların yanında barbeküler mevcut burada yapabilirsiniz.

              Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nerede?              

Rekreasyon Alanı Kırıkkale ilinin Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kırıkkale merkeze 17 km Yahşihan merkeze ise 11 km mesafededir. Hacıbalı’da yer alan bu bölge Kızılırmak kenarında bulunmaktadır.

          Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı Nasıl Gidilir?       

Buraya hususi araçlar ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara yönünden gelirken Irmak kasabasını geçtikten sonra Organize Sanayi Bölgesine gelmeden yol ayrımından sağa dönülerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Kırıkkale yönünden gelenler ise Çitlekçiyi geçtikten sonra göbekten dönüş yapıp karşıya geçerek ulaşım sağlayabilirsiniz. ayrıca konum bilgisini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.