Yeşildere Şelalesi – Ağlayan Kaya Nerede – Nasıl Gidilir – Denizli

Yeşildere Şelalesi – Ağlayan Kaya Nerede – Nasıl Gidilir – Denizli

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşildere Şelalesi – Ağlayan Kaya Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yeşildere Şelalesi ve Ağlayan Kaya, Denizli ilinin Çal ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çal ilçesine bağlı Sakızcılar Köyünde bulunur. Denizli il merkezine yaklaşık 43 km uzaklıkta bulunur.

Yeşildere Şelalesi – Ağlayan Kaya  Hakkında Bilgiler

Yeşildere şelalesi, diğer bir adıyla Ağlayan Kaya Şelalesi, Denizli ilinin ziyaret edilen yerlerinden biridir. 55 metre yükseklikten adeta dans edercesine dökülüp ve döküldüğü yerde enfes bir görüntü oluşturuyor. Yeşildere Şelalesinin çevresi ağaçlar ile kaplı ilkbahar ve yaz aylarında rengarenk çiçeklerin açması ile doğa harikası bir güzellik oluşturmaktadır.

Neden Ağlayan Kaya Deniyor?

Ağlayan kaya denilmesinin nedeni ise, bölgede yer alan yeşil dere şelalesinin ağlayan bir kayayı andıran doğa harikasını meydana getirmiş olmasıdır. Yazın özellikle en sıcak günlerinde buraya gelerek serinlemeniz mümkündür. Bölgede yer alan şelalelerin soğukluğu insanı ferahlatırken soğuk su ile kendinize gelebiliyorsunuz. Ayrıca burası Alabalıkların ve kümes hayvanlarının yetiştirildiği yeşilliğin ve şelalenin bol olduğu bir yerdir.

Yeşildere Şelalesi Hocanın Yeri – Alabalık Çifliği

Tesis buraya 40 yıl öncesinde kurulmuştur. Doğal bir mimari tasarımları sayesinde yeşil ile dost, doğa ile adeta iç içe bir mekân haline gelmiş. Birçok insan buraya tur düzenleyerek geliyor ve tesis içinde üretilen alabalıklardan tüketiyorlar.

Tesiste uygun fiyatları ile alabalık yenebilir. Ayrıca kiremitte köfte ve tavuk bulunuyor. Burada en taze balık ve mezeler sizleri bekliyor.  Burada bulunan tesiste dinlenme ve konaklama yerleri bulunuyor. Doğa ve sadeliği sevenler için mükemmel bir yerdir. Burada bulunan insanlar oldukça güler yüzlü ve bölge hakkında sorulan her şeye cevap verip anlatıyorlar. Bir yorgunluk kahvesi içerek burada dinlenebilirsiniz. Doğayı biraz izleyip, güzellikler içinde hayallere burada dalabilirsiniz. Daha sonra ise mükemmel bir alabalık keyfi çıkarabilirsiniz.

                      Yeşildere Şelalesi Giriş Ücreti                  

Şelale’ye Giriş ÜCRETSİZDİR..

                       Yeşildere Şelalesi Nerede?                      

Şelale, Denizli ilinin Çal ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çal ilçesine bağlı Sakızcılar Köyünde bulunur. Denizli il merkezine yaklaşık 43 km uzaklıkta bulunur.

                Yeşildere Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınız ile gitmek isterseniz, yol boyunca ağlayan kaya yeşil dere şelalesi hocanın yeri tabelaları sizleri yönlendirecektir. Denizli merkezden ortalama olarak yolculuk, 1 saat sürmektedir.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; Pamukkale yolundan veya Çal ilçesi üzerinden ulaşmanız mümkündür. Minibüsler ise ağlayan kaya yolu üzerinden geçiyorlar.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.