Yeşilhisar İçmeleri Nerede – Nasıl Gidilir -Yeşilhisar – Kayseri

Yeşilhisar İçmeleri Nerede – Nasıl Gidilir -Yeşilhisar – Kayseri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşilhisar İçmeleri Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilhisar – Kayseri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yeşilhisar İçmeleri, Kayseri ilinin Yeşilhisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yeşilhisar ilçesine bağlı İçmece Mahallesi’nde bulunmaktadır. Yeşilhisar ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 km uzaklıkta yer almaktadır. Kayseri kent merkezine yaklaşık 78 km uzaklıktadır.

Bu İçmeler yüz yılı aşkın süredir insanlara şifa kaynağı olmuştur. Bu içmece Dutluk olarak da bilinmektedir. Yeşilhisar İçmeceleri 1994 yılında kapatılmıştır. Daha sonra Yeşilhisar Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığı ve İzmir Hıfzıssıhha Raporu alınarak hizmete açılmıştır. 2015 yılında hazırlanan proje kapsamında 13.000 m² arsa üzerinde 2800 m² inşaat alanında, 36 adet apart, sosyal tesis ve kasap, fırın, market, restoran, kafeterya ile çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları tamamlanarak 08 Temmuz 2017 tarihinde açılışı gerçekleştirilmiştir.

Yeşilhisar İçmeleri su sıcaklığı 43ºC dir. Birçok hastalığa şifa olmaktadır. İçmecenin suları kronik bel ağrısına, eklem hastalıklarına, yumuşak doku hastalıklarına, ortopedik operasyonlara, beyin ve sinir cerrahisi sonrası hareket yeteneğini kaybetmiş bir organ veya oluşuma yeniden hareket yeteneği kazandırma, nörolojik rahatsızlıklara, beyin felçi (cerebral palsy) hastalık tedavisinde rehabilitasyon amaçlı, stres bozukluğuna, spor yaralanmalarında, safra kesesi hastalıklarına, mide gastritlerinde, böbrek taşı hastalıklarına, idrar yolu hastalıklarına, mide solucanlarının atılmasında tedavi edici özelliklerine sahiptir.

Tesis 24 saat hizmet vermektedir.

              Yeşilhisar İçmeleri İletişim Bilgileri             

İletişim Numaraları: 0352 651 29 29- 0530 765 30 12

                     Yeşilhisar İçmeleri Nerede?                      

Bu İçmeler, Kayseri ilinin Yeşilhisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yeşilhisar ilçesine bağlı İçmece Mahallesinde bulunmaktadır. Yeşilhisar ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 km uzaklıkta yer almaktadır. Kayseri kent merkezine yaklaşık 78 km uzaklıktadır.

               Yeşilhisar İçmeleri Nasıl Gidilir?                  

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Kayseri merkezden Yeşilhisar ilçe minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradan da dolmuşlara binerek içmelere ulaşabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Kayseri merkezden Kayseri Niğde Yolu/D805 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.