Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, At çiftliği, hobi bahçeleri, piknik alanları ve Çocuk oyun parkları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı Nerede?

Doğal Yaşam Parkı, Samsun ilinin Çarşamba ilçesi sınırları içerisinde Kurtahmetli mevkisinde bulunuyor. Çarşamba ilçe merkezine ve Adapark Rekreasyon alanına yakın bir konumdadır. Yeşilırmak Nehri kenarına yapılan bu yer Bölgenin en büyük tabiat parklarından biri desek hiç yanlış olmaz. Doğa ile iç içe, su kenarında yeşillikler için bir alandır.

Doğal Yaşam Parkında Neler Var?

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı

Park alanı içerisinde; Tarihi konak, spor alanları, Selçuklu Mimarisini yansıtan Cami, Kıraathane, restoran, yöresel sanatları atış reyonları, At çiftliği, hobi bahçeleri, piknik alanları, Çocuk oyun parkları çeşme, kara bisikleti, deniz bisikleti, mangal için barbeküler bulunuyor.

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkından bir görüntü

Doğal Yaşam Parkı Ziyaret Saatleri

Ziyaret saati ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur.

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkına Nasıl Gidilir?

Doğal Yaşam Parkı, Samsun ilinin Çarşamba ilçesi sınırları içerisinde Kurtahmetli mevkisinde bulunuyor. Çarşamba ilçe merkezine ve Adapark Rekreasyon alanına yakın bir konumdadır.

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler; Samsun merkezden Çarşamba ilçesine hareket eden minibüslerine binerek ulaşabilirler.

Şahsi aracı ile gidecekler; altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.