Yeşilöz Çiroz Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Yeşilöz Çiroz Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşilöz Çiroz Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Yeşilöz Çiroz Halk Plajı Nerede;

İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy semtinde bulunan, Belediye’ye ait Ücretsiz halk plajıdır. Geniş bir sahili bulunan bu yer Halk plajı olmasından dolayı girişi ücretsizdir.

Yeşilöz Çiroz Halk Plajı Hakkında;

Yeşilköy Çiroz Halk Plajı iki koy olmak üzere iki ayrı yerden oluşmaktadır. Yeşilköy Plajı, 660 metre uzunluğunda kum çakıl karışımı olan plajıyla yoğun ilgi görmektedir. Plajda 500 adet şezlong ve 500 adet şemsiye, 2 cankurtaran kulesi, 12 cankurtaran personeli, 1 kurtarma botu, 1 ambulans, 2 büfe, 80 soyunma kabini, 228 adet emanet dolabı, 20 adet tuvalet kabini, 12 duş, 2 adet voleybol sahası, 1 adet mini futbol sahası bulunmaktadır. Ayrıca, oturma yerleri ve deniz bariyeriyle özellikle yerli halk tarafından ilgi görmektedir. İçerisinde çok büyük bir tesis olmasa da ihtiyaçlarını karşılayacağınız küçük işletmelere yakındır.  Yeşilköy Çiroz Halk Plajının hemen arkasında park içi yol ve huzur bahçesi tesisleri bulunmaktadır. Hem yüzme keyfi hem yürüyüş keyfi yapabileceğiniz alanlardır.

OKUMALISIN  Bayram Gezilecek Yerler - Bayram Gezi Rehberi - İzmir

Yeşilöz Çiroz Halk Plajı Giriş Ücreti;

Florya Menekşe Plajı bir halk plajıdır. Bu nedenle ücretsizdir. Ücretsiz bir şekilde girerek deniz, kum ve güneşin keyfini yaşayabilirsiniz.

Yeşilöz Çiroz Halk Plajına Nasıl Gidilir;

İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy semtinde bulunan bu plaja gitmek için, Avrupa yakasına geçtikten sonra Zeytinburnu-Avcılar güzergâhı boyunca giden E5 yolunu kullanabilirsiniz. Avcılara gelmeden karşınıza çıkan Florya Kavşağını kaçırmayın, buradan dönmelisiniz, Florya Kavşağından Yeşilöz caddesi boyunca eski havaalanı yolunda ilerledikten sonra, kordona doğru dönerek ulaşabilirsiniz.

Otobüsle Gidecekler; Bakırköy Florya otobüslerine ya da Yenibosna dan kalkan dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Metrobüs ile Florya durağında inip minibüs ile kolayca gidebilirsiniz.

72T-72YT-81-Bakırköy-Yeşilköy Otobüs Hatlarıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.