Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Yıldız Hamidiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Yıldız Hamidiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yıldız Hamidiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul’da Bulunan Cami ve Türbeler? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Yıldız Hamidiye Cami Hakkında;

Yıldız Hamidiye Cami, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş turistik semtlerinden biri olan ve Ortaköy’de yer almaktadır. Cihannüma Mahallesinde Serencebey Yokuşu üzerindedir. Yıldız Sarayı yolu üzerinde bulunmaktadır. Bu cami mimari açıdan aslında Osmanlı mimarisinden farklıdır. Dış mimarisi kadar iç dekorasyonu da fazlasıyla dikkat çekici bir yapıya sahiptir.

Yıldız Hamidiye Cami’ni Kim Yaptı?

Yıldız Hamidiye Cami, Beşiktaş’ın tarihi yapıları arasında yerini almaktadır. II. Abdülhamit’in isteği üzerine 1885-1886 yılları arasında yaptırılmıştır ve mimari yapısı gerçekten büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Caminin planını bizzat II. Abdülhamit tarafından çizildiği söylenmektedir.

Yıldız Hamidiye Cami Nerede?

Yıldız Hamidiye Cami, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş turistik semtlerinden biri olan ve Ortaköy’de yer almaktadır. Cihannüma Mahallesinde Serencebey Yokuşu üzerindedir. Yıldız Sarayı yolu üzerinde bulunmaktadır.

Yıldız Hamidiye Cami’ne  Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 129, 29C, 29D, 30M, 36L,41E, 559C, 63 otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Metro -M2ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile de tabelaları takip ederek rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Mübadele Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - İstanbul Gezilecek Yerler?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir