Yıldız Sarayı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Yıldız Sarayı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yıldız Sarayı Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Yıldız Sarayı Hakkında;

Yıldız Sarayı, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş ilçe merkezindeki Barbaros Bulvarı’na bağlı Serencebey Yokuşu üzerinde yer alıyor. Yıldız Sarayı Kanuni döneminden itibaren av sahası olarak kullanılan orman alanının içerisine, annesi Mihrişah Sultan’ın kullanması için 18. yüzyılın sonunda III. Selim tarafından inşa ettirilmiş. Yapımı 1807 yılında tamamlanıyor.

Tamamlanmasının ardından çevresine köşkler, servis binaları ve parklar sayesinde Yıldız Sarayı kompleks bir yapıya bürünmüştür. Bu özelliği sayesinde dönemin Osmanlı sitilinden farklıdır. Büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarına şahitlik etmiş bir yapıdır.

Yıldız Sarayı’nın ilk yerleşen padişah, II. Abdülhamit olmuştur. 33 sene imparatorluğu buradan idare etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün “3. Ordu Müfettişi” unvanıyla Samsun’a hareketinden önce Sultan Vahdettin ile yaptığı görüşmeye sahne olan saray, cumhuriyet döneminde uzunca bir süre Silahlı Kuvvetleri’nin hizmetinde kalmıştır. 1994 yılında müze haline getirilerek halka açılmış.

OKUMALISIN  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Yıldız Sarayı Giriş Ücreti

Tam: 20 TL

İndirimli: 10TL

Yıldız Sarayı Ziyaret Saatleri ve Günleri

Pazartesi günü hariç her gün açıktır.

Yaz Dönemi 15 Nisan – 2 Ekim arasında ziyaret saatleri: 09:00-19:00

Kış Dönemi 3 Erkim – 14 Nisan arasında ziyaret saatleri: 09:00-17:00

Detaylı bilgi için 0 (212) 260 80 60 numaralı telefon numarasından bilgi alınabilir.

Yıldız Sarayı’na Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Saraya ulaşım merkezi konumu sayesinde oldukça kolaydır. 129T, 28, 29C, 29D, 30M, 36L, 40B, 559C, 62 otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Metro -M2ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. DOLMUŞ SRY-14, DOLMUŞ D-61, MİNİBÜS D-36, MİNİBÜS SRY-16 ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.