Yıldızlı Han Nerede – Nasıl Gidilir?

Yıldızlı Han Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Yıldızlı Han Nerede – Nasıl Gidilir? – Muş Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yıldızlı Han Hakkında Bilgiler;

Yıldızlı Han, Muş ilinin merkezinde, Demirciler sokağı olarak bilinen yerde bulunuyor. İki katlı olarak inşa edilen bu yapıyı 1307 yılında Miralay Seyfi Bey tarafından yapılmıştır. Yıldızlı Han mimari özellikleri ve yapısı açısından Selçuklu Mimarisi yapılarındandır. 613 metrekare alan üzerine inşa edilen İki katlı bu yapının, alt katı Kesme taştan üst katı ise kerpiçten yapılmıştır. Hanın birinci katında emanetler, kuyumcular, bakırcılar ve kuyumcular bulunurken ikinci katında ise otel ve konaklama üzerine odalar bulunurmuş. Geçmiş yıllarda çok önemli bir yer olan Yıldızlı Han, 1916 yılında Rusların Muş bölgesindeki işgali sonrasında yapı büyük hasar görmüştür. Şuan günümüzde ise atıl bir durumda bulunsa da restore edildiğinde yine eski günlerdeki gibi bir cazibe merkezi olacaktır.

Yıldızlı Han Nerede;

Yıldızlı Han, Muş ilinin merkezinde, Demirciler sokağı olarak bilinen yerde bulunuyor.

Yıldızlı Han’a Nasıl Gidilir;

Yıldızlı Han, Muş ilinin merkezinde, Demirciler sokağı olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Buraya gelmek için tek yapmanız gerek muş iline gelmeniz olacaktır. Şehrin tam merkezinde bulunan bu yapıyı gezerken bir uğramanızı tavsiye ediyoruz.

OKUMALISIN  Tarihi Murat Paşa Köprüsü Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.