Yoncalı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama İmkanları

Yoncalı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama İmkanları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yoncalı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                Yoncalı Kaplıcaları Hakkında                      

Yoncalı Kaplıcaları, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kent merkezine bağlı Yoncalı Mahallesinde bulunur. Kütahya kent merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır. Yoncalı Kaplıcaları farklı özelliklerde sulara sahiptir. 500 dönümlük bir arazi üzerine yayılmıştır. Burada buluna sular özelliklerine göre birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kaplıca merkezinde, açık yüzme havuzu, çamur havuzları, tarihi küçük ve büyük hamam ve çelik hamamı bulunmaktadır.

Dübecikler Yüzme Havuzu içerisinde %83 oranında radyoaktiviteye sahiptir. Karaciğer bozuklukları ile böbrek hastalıkları için iyileştirme özelliğine sahiptir. Çelik Suyu Hamamının Radyoaktivite ‘si daha yüksek olup moral ve dinçlik vermektedir. Bu sebeple halk arasında gençlik suyu olarak bilinmektedir. Batak Çamur Banyosu özellikle romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir. Çamur banyosu, bitki ve selüloit tedavisinde etkili olan faktörlerdir.

OKUMALISIN  Kadiköy Suadiye Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - İstanbul

Efsaneye göre, Anadolu Selçuklu Sultanı II.Alaattin Keykubat’ın Gülümser Hatun adında hasta bir kızı varmış. Bu kızı buraya getirip banyo yaptırdıktan sonra iyileşmiştir. Günümüzde başta cilt hastalıkları olmak üzere birçok hastalığa iyi gelindiği söylenmektedir. Sultan II.Alaaddin Keykubat diğer insanlarında şifa bulması için 1233 yılında havuzlu büyük bir hamam ve cami yaptırmıştır.

                         Konaklama İmkanları                            

Burada çok sayıda otel, Apart ve pansiyon bulunmaktadır. Fiyatlar uygundur ve konaklama alanının fazla olmasından dolayı her zaman yer bulma şansına sahipsiniz.

Konaklama Tesisleri: Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Belgeli 4 yıldızlı Gülümser Hatun Termal Otel, Nehir Termal Otel, 3 Yıldızlı Yoncalı Termal Otel ve Yoncalı Huzur Apart Termal Otel  Ayrıca Uygulama Oteli ve belediye belgeli apart oteller bulunmaktadır.  Günübirlik gelen ziyaretçiler için termal sulardan faydalanabilecekleri Türk hamamı, açık ve kapalı havuzlar mevcuttur.

                   Yoncalı Kaplıcaları Nerede?                      

Yoncalı Kaplıcaları, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kent merkezine bağlı Yoncalı Mahallesinde bulunur. Kütahya kent merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Fethiye Amintas Kaya Mezarları Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Muğla

              Yoncalı Kaplıcaları Nasıl Gidilir?                  

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yoncalı Kaplıcalarına ulaşmak için kent merkezinde dolmuş ve Belediye halk otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

D/17 numaralı otobüse binerek kaplıcaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile Kütahya merkezden gelmek isteyenler Kütahya Tavşanlı Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

  • Kütahya-Yoncalı arası yaklaşık 18 km
  • Eskişehir-Yoncalı arası yaklaşık 96 km
  • Bursa-Yoncalı arası yaklaşık 154 km
  • Ankara-Yoncalı arası yaklaşık 330 km
  • İstanbul-Yoncalı arası yaklaşık 300 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.